Хворим з російським паспортом окупанти обіцяють не дати померти

2 месяца назад 0

Дефіцит лікарів на окупованому лівобережжі окупанти і далі намагаються хоч частково закрити з допомогою «прикомандированих» з Росії лікарів. Окупаційний міністр охорони здоров’я області Артиш Сат у соцмережі написав про це так: «В умовах дефіциту кадрів вузькопрофільні спеціалісти національних медичних дослідних центрів Мінохорони здоров’я Росії надають колосальну практичну допомогу херсонським колегам».

Справа не у тому, що «херсонськими колегами» окупант називає тих небагатьох колаборантів, які залишились працювати на лівобережжі, а у тому, що зовсім незрозуміло, чому російські лікарі на своїй батьківщині не працюють. Адже відповідно до докладу Вищої школи економіки, у Росії спостерігається значний дефіцит не лише лікарів, а і медсестер. Особливо відчутним для простих росіян став дефіцит лікарів дільничної служби: терапевтів, педіатрів, лікарів загальної практики. Та, замість того, аби вирішувати проблеми у себе, окупанти надсилають лікарів в окуповані регіони, імітуючи там «розквіт».

«У рамках шефської допомоги Республіка Мордовія вже другий рік направляє у Каланчацький муніципальний округ вузькопрофільних спеціалістів — за замовленнями районної лікарні», — пише про один з епізодів Артиш Сат. Стоматолог, терапевт, педіатр, невролог і хірург, обіцяє, проводитимуть консультативний прийом і оперативні втручання.

А голова окупаційного уряду Андрей Алєксєєнко і дані успішного лікування встиг вигадати. Написав у Телеграм, що аж у 23308 громадян на лівобережжі російські лікарі виявили захворювання серця і судин, дихальної системи, цукровий діабет і онкологію. Зазначив, що «багато з цих 23 тисяч херсонців повноцінно не обслідувались ніколи або дуже давно, ще у радянський час». Як і велика частина росіян — мусив додати. А додав: «У підсумку ми втрачаємо багатьох людей від хвороб, які успішно лікуються, якщо їх діагностують вчасно». А для вчасної діагностики і потрібно всього-нічого: «звернутись у свою поліклініку з паспортом, полісом медстрахування і страховим номером індивідуального лицьового рахунку». Мова, як не важко здогадатись, йде про російський паспорт. Без нього ні поліс, ні страховий номер не дають.

Богдан СТРАЖАК,