Як пересуватися пішки у Херсоні: рекомендації щодо дронової безпеки

7 часов назад 0

У Херсоні експерти розробили рекомендації щодо дронової безпеки, зокрема, оприлюднена частина рекомендацій, що стосуються безпеки пішого переміщення.

Про це у  написав тренер із нових медіа, експерт з інформаційно-комунікаційних інтернет-технологій Юрій Антощук, передає .

«Планував узагальнити рекомендації щодо дронової безпеки у Херсоні. Але вийшов документ на 30 сторінок. У документі зазначили рекомендації по аудіо-візуальному виявленню дронів, маскуванню, руху пішки та в авто, безпеці вдома, дій після удару дроном, як російські оператори дронів «бачать» та обирають цілі, про тактику ворога, боєприпаси, ШІ та багато іншого», — написав Антощук.

 

Радять періодично змінювати маршрути та час для щоденного переміщення. Уникати надмірної повторюваності дій, яку спостерігач міг би відстежити та ідентифікувати.

Також радять намагатися мінімізувати присутність там, де є скупчення людей, особливо у вразливих для атаки дроном місцях, не стояти біля припаркованих авто —  може вдарити по них, а вибух зачепить і перехожих.

Також при переміщенні по місту варто підтримувати контакт з родичами/колегами/друзями, повідомляти про своє місцезнаходження, час та маршрути пересування, щоб вони в разі потреби могли вас знайти або повідомити відповідні служби в разі надзвичайної ситуації.

Як повідомляв Укрінформ, херсонець Юрій Антощук оприлюднив нарізку відео з ворожих БпЛА за короткий проміжок часу — свідчення того, як військові РФ полюють на цивільних у Херсоні.

Наразі автори рекомендацій чекають рецензування з боку певних служб, проте вони вже оприлюднили маленьку частину порад — ті, що стосуються безпеки пішого переміщення (планування маршруту та пересування).

Зокрема, радять надавати перевагу маршрутам з максимальним захистом згори (наприклад, вулиці з суцільними навісами, криті переходи, густі крони дерев тощо), використовувати природне укриття, таке як дерева та густа рослинність, де це можливо, але треба пам'ятати, що рослинність менш ефективна взимку. Також рекомендують скоротити час перебування на відкритих, незахищених ділянках, уникати великих відкритих площ, широких незахищених вулиць та районів, відомих як часті цілі або розташованих у «червоних зонах». 

Рухатися радять близько до стін («міські каньйони»), використовувати тіні, що відкидаються будівлями.

Планувати маршрут треба так, щоб він проходив повз потенційні проміжні укриття (міцні входи до будівель, підземні переходи, мобільні укриття), розбивати довгі переходи на коротші сегменти з паузами у безпечніших місцях, якщо це можливо.