Як вибрати полуницю і правильно вживати
6 лет назад 0
В Україні в розпалі полуничний сезон. Ягоди масово продають на ринках і збирають на власних городах. Однак полуницю у великій кількості варто їсти не всім. Людям із алергією і поганим травленням краще обмежити споживання.
Переваги:
Полуниця багата на вітаміни А, В і С, антиоксиданти та мінеральні речовини. Серед них залізо, фтор, марганець, йод, молібден і мідь. При тепловій обробці вітамінний комплекс руйнується.Ягоди досить промити в теплій воді. Тоді всі властивості збережуться, пише stb.ua.
Полуниця добре зміцнює імунітет. Речовини, які містяться в її складі, зменшують ризик виникнення тяжких захворювань у людей зі шкідливими звичками.
Ягода має низьку калорійність. Найкраще вживати її після їжі, не комбінуючи з іншими продуктами. Це пов'язано з тим, що полуниця сприяє бродінню в шлунку.
Вживати її добре разом з молочними продуктами: сметаною, свіжим молоком, сиром та вершками. Але тільки якщо ви не страждаєте розладами шлунку. Жири молочних продуктів пом'якшують подразнення стінок від кислот. Не бажано їсти полуницю з цукром.
Полуниця розгладжує зморшки, висвітлює пігментні плями, освіжає шкіру. Відвари зі свіжих і сушених ягід корисні при захворюваннях нирок та печінки. Гарно очищають кишечник, ефективно борються з запорами й іншими розладами шлунку. Ще одна важлива властивість ягоди – лікування гнійних ран і виразок. У деяких випадках натуральний продукт допомагає більше, ніж медичні препарати.
Недоліки:
Полуниця підходить не всім. Людям з проблемами травлення вона може зашкодити. Також ця ягода провокує алергії. Гіпертонікам варто вживати полуницю без фанатизму, адже деякі з її компонентів здатні взаємодіяти з ліками, що загрожує сильним підвищенням тиску.
Ранню полуницю потрібно їсти небагато. Дітям до 7 років ранні сорти полуниці не рекомендуються.
Не в сезон для прискорення дозрівання виробники додають в полуницю багато нітратів і пестицидів. Її купівля буде не тільки марною тратою грошей, а й зашкодить організму. Порада лікарів: будь-які фрукти та ягоди купувати в сезон.
Як вибрати:
Вибирати потрібно суху, цілу ягоду, ще й із зеленою шапочкою. Глибокий бордовий колір свідчить про стиглість й насичений смак. Щоб уберегтися від підфарбованого продукту, обов'язково понюхайте полуницю. Натуральній властивий приємний сильний аромат.
Зберігання:
Ягода зберігається погано, навіть в холодильнику. Тому краще купувати її в невеликих кількостях, щоб з'їсти свіжою. Максимальний термін придатності полуниці – 2 доби.