Яка вода принесе більше користі для організму: холодна чи тепла?
7 лет назад 0
Досить восьми склянок води в день Для того, щоб бути здоровим, сильним, та ще й прожити до 100 років, достатньо випити вісім склянок води в день! Це твердження ми чуємо на кожному кроці. І ми, слідуючи цій пораді, вносимо в свій розклад нагадування, рахуємо склянки і чекаємо результатів. Здавалося б, тут заплутатися взагалі неможливо, адже це звичайна вода. Але підступ є завжди. Не чекайте результатів, якщо ви п’єте не ту воду.
Кип’ячену відразу викиньте зі списку. Ми говоримо про холодну або теплу воду. Одна з них шкодить, і причому чимало. Це доводить як сучасна, так і традиційна медицина. Наприклад, згідно з древнім китайським переконанням холодну воду взагалі не варто вживати, так як вона надає уповільнюючий і стискаючий ефект. То яку воду п’єте ви?
Що відбувається, коли ви п’єте холодну воду?
Коли організм страждає від дефіциту води, випити склянку – дві здається простим рішенням. Якщо ви живете в приватному будинку з колодязем або свердловиною у дворі, просто підставляєте склянку під кран і все. Жителі міст вживають переважно бутильовану воду. Але ніхто навіть не замислюється над її температурою. Холодну воду краще не пити зовсім. І на це є чимало причин:
- Судини звужуються, перешкоджаючи нормальному надходженню кисню до органів. Це також знижує травну здатність.
- Холодна вода згущує надлишковий жир, звідси і ожиріння.
- Замість того, щоб перетворити їжу в енергію, організм старанно працює над тим, щоб відрегулювати температуру.
- Кількість мокротиння збільшується, і ви ризикуєте захворіти.
А тепер задумайтесь, як часто ви п’єте саме холодну воду, щоб освіжитися, втамувати спрагу, вижити в спекотний літній день … З одного боку вам ніби стає легше, ви відчуваєте себе бадьорим і готовим до нових звершень. Але чи є тривалим такий ефект?
Що відбувається, коли ви п’єте теплу воду?
Якось раз моя подруга вирушила до родичів в Узбекистан. У спеку під 50 ° С усі від малого до великого пили гарячий чай і відчували себе просто чудово. Пітер МакНотон з Кембриджського університету пояснює цей феномен з наукової точки зору. Коли ви п’єте гарячий напій, рецептори надсилають сигнал в мозок, і організм тут же починає механізм охолодження.
Людина починає потіти і завдяки внутрішній системі охолодження, їй стає в рази простіше пережити спеку, ніж після пляшечки холодної мінеральної води. Жителі Узбекистану прийшли до цього висновку понад століття назад. Але ми не пропонуємо вам пити гарячий чай. Ми наполягаємо на тому, що замість холодної води потрібно віддати перевагу саме теплій через низку переваг.
- Покращує метаболізм. Він стає в рази швидшим, і краще запустити його з самого ранку. Просто випийте склянку теплої води з 2 ст. л. лимонного соку вранці натщесерце. Тоді, що б ви не їли, швидкість обміну речовин буде високою.
- Вимиває токсини. Дійсно, теплій воді простіше вимити токсини і шкідливі жири з організму, ніж звичайній холодній. Не забувайте випивати по склянці через 30 хвилин після їжі.
- Бореться з холестерином. Суміш з теплої води і лимонного соку неймовірно корисна для людей, які страждають від надмірної ваги і високого рівня холестерину. Вона допомагає очистити артерії, відрегулювати вагу і навіть рівень цукру в крові.
- Очищає кров. Вранці заповніть теплою водою термос з міді. Залиште так до вечора. А перед тим, як лягати спати, випийте склянку-дві води. Така рідина посилює процес детоксикації.
- Знижує рівень мокротиння. Тепла вода змушує мокроту рухатися, запобігаючи розмноженню бактерій, а значить і позбавляючи організм від такого стресу, як застуда.
Саме тому рекомендується пити воду кімнатної температури. Організм не буде витрачати енергію на її зігрівання і ніяких негативних наслідків для травлення не буде.
Коли занадто холодна рідина потрапляє в організм, він стикається з низькою температурою, що може привести до порушення роботи органів травлення, спровокувати спазми. Перейдіть на теплу воду, і зміни не змусять себе довго чекати. Поділіться інформацією з тими, хто теж любить пити виключно холодну воду.