
Яке сьогодні, 14 квітня, свято — все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити
1 день назад 0
Сьогодні, 14 квітня, Міжнародний день воротаря. Віряни вшановують пам’ять святого ісповідника Мартина, Папи Римського. До Нового року залишився 261 день.
14 квітня 2025 року — понеділок. 1146-й день війни в Україні.
Яке сьогодні церковне свято за новим календарем Сьогодні, 14 квітня, віряни святкують день пам’яті святого ісповідника Мартина, Папи Римського . Народився у місті Тоді (Італія) у кінці VI століття. До обрання Папою він виконував дипломатичні місії при Візантійському дворі. 649 року його обрали на Апостольський престол.
У період його понтифікату в імперії поширювалася єресь монофелітства, що стверджувала наявність в Ісусі Христі лише однієї — божественної — волі, що суперечило постановам Халкидонського собору 451 року. Папа Мартин відкрито виступив проти цієї єресі та імператорського указу “Типос”, який забороняв обговорення питань щодо волі у Христі.
У жовтні 649 року Мартин скликав Латеранський собор, який офіційно засудив монофелітство. Це викликало незадоволення візантійського імператора Константа II. 653 року Мартин був заарештований і під вартою доставлений до Константинополя. Там його принизили, утримували в жорстких умовах, а згодом заслали до Херсонесу (сучасний Севастополь, Крим), де він і помер 16 вересня 655 року в злиднях і хворобах, не зрікшись православної віри.
Що не можна робити 14 квітня
- Слід уникати важкої ручної праці на полі (бо “землю не можна турбувати”).
- Не можна свататися чи розмовляти про весілля.
- Забороняється сваритися — бо “весь рік буде у спокусах і розбраті”.
Народні прикмети і традиції на 14 квітня Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:
- якщо 14 квітня тепло й сонячно — буде гарне й урожайне літо;
- дощ у цей день — до врожаю на жито, але літо буде дощовим;
- якщо холодно й вітряно — літо буде посушливе;
- сонце вранці червоне — чекайте на сильний вітер;
- якщо на деревах ще немає жодного зеленого листка — весна затягнеться.
14 квітня в Україні і світі святкують Всесвітній квантовий день . Він був заснований 2022 року з метою підвищення обізнаності про квантові технології та їхній вплив на майбутнє науки і техніки. Цей день присвячений популяризації квантової фізики та її досягнень, а також знайомству широкої аудиторії з квантовими явищами.
Квантова фізика вивчає поведінку елементарних часток на рівні атомів і субатомних часток, і вона має потенціал змінити багато сфер, від обчислювальних технологій до медицини. Завдяки квантовим технологіям можуть з’явитися нові комп’ютери, які будуть набагато потужніші за сучасні і здатні вирішувати завдання, що наразі здаються неможливими.
Також 14 квітня Міжнародний день воротаря . Цей день створений для того, щоб визнати їхній внесок у гру та віддати належне їхнім навичкам, відвазі та ролі на полі. Воротар — це не просто останній рубіж оборони, а той, хто може змінити результат матчу завдяки своїм рефлексам, рішучості та вмінню зупиняти складні удари.
Хоча нападники часто на передовій і привертають більше уваги, роль воротаря є не менш важливою. Вони часто залишаються в тіні, але їхній внесок у перемогу команди є критично важливим. Міжнародний день воротаря — це можливість віддати належне їхній важкій праці та відзначити їхній неоцінений вклад у командні досягнення.
А ще 14 квітня Всесвітній день боротьби з хворобою Шагаса . Він був заснований для того, щоб підвищити обізнаність про це небезпечне тропічне захворювання, яке викликається паразитом Trypanosoma cruzi . Хвороба передається через укуси інфікованих комарів, які часто називають “поцілунковими”. Вона є серйозною проблемою, особливо в країнах Латинської Америки, і може призвести до важких ускладнень, зокрема серцевої недостатності та порушень нервової системи.
14 квітня святкують Міжнародний день раптового сміху . Він покликаний нагадати про важливість сміху у нашому житті. Це свято закликає сміятися і радіти без особливих причин або приводів. Сміх має багато корисних ефектів на здоров’я — він знижує рівень стресу, покращує настрій, розслабляє і навіть зміцнює імунітет.