
Яке сьогодні, 4 квітня, свято в Україні: що святкують
5 дней назад 0
Сьогодні, 4 квітня, в Україні святкують Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги в діяльності, пов'язаної з розмінуванням та День створення НАТО. До Нового року залишився 271 день.4 квітня 2025 року — п’ятниця. 1136-й день війни в Україні.
4 квітня — яке церковне свято, кому особливо потрібно молитися святим цього дня Сьогодні, 4 квітня, в православному календарі день пам’яті преподобних Йосифа Піснописця і Юрія з Малеї . Йосиф народився приблизно 810 року на Сицилії. Його юність припала на складні часи: острів атакували араби, тож сім’я змушена була тікати до Солуня. Тут він і став монахом.
Згодом Йосиф перебрався до Константинополя, у знаменитий Студійський монастир. Він ревно захищав святі ікони, коли візантійська влада намагалася їх заборонити. Через це його заслали до Херсонеса (нині Крим). Однак коли іконопочитання відновили, Йосиф повернувся до столиці й продовжив свою справу.
Головна спадщина Йосифа — це його гімни та канони, багато з яких і сьогодні звучать у церквах. Він мав особливий талант вкладати богословську глибину у поетичні рядки. Помер після 886 року, залишивши по собі безцінний скарб духовної поезії.
Юрій (Георгій) жив у X столітті. Народився у багатій родині, але залишив усе й пішов у гори Малеї (Пелопоннес, Греція), щоб присвятити життя молитві.
Він оселився в самотній келії, далеко від суєти світу. Суворий піст, безперервна молитва та духовне очищення зробили його взірцем для інших монахів. До нього приходили люди за порадами, а після смерті йому приписували чудеса. Що не можна робити 4 квітня Не можна працювати над важкими фізичними роботами . Згідно з традиціями, цього дня намагались уникати важкої праці, особливо на землі. Це було пов’язано з тим, що святий Йосип вважався покровителем людей праці, і в цей день віддавали пошану працьовитості, але без перенапруження.
Не можна сваритися чи лихословити . Оскільки святий Йосип символізував мир та гармонію в родині, цей день слугував нагадуванням про необхідність миру і спокою в домі. Вважалося, що сварки та суперечки на цей день можуть принести нещастя.
Не рекомендується починати нові великі справи . Йосип Піснеспівець був святим, що символізував вірність і довіру в родині та суспільстві. Тому цей день більше підходив для молитви та духовного очищення, а не для початку важливих справ чи ініціатив.
Не слід забувати про молитви та духовне очищення . На Йосипа Піснеспівця важливо було зберігати духовну рівновагу, молитися за благополуччя родини і миру в домі.
Прикмети погоди на 4 квітня
- Теплий день — гарний урожай.
- Дощ на Йосипа — до вологи влітку.
- Хмарно і вітряно — до холодної весни.
- Сонце світить — до теплої весни.
- Зірки на небі — до ясної погоди.
- Туман вранці — до мокрої весни.
Народні традиції 4 квітня Молитви і поклони . Однією з основних традицій на цей день було відвідування церкви і молитва за мир, здоров’я та добробут родини. Люди просили святого Йосипа про допомогу в праці, гармонії в родині та щастя в домі. У багатьох селах люди йшли до храму, приносили жертви та свічки.
Вшанування родинних цінностей . Святий Йосип, як покровитель родини та трудящих, був символом сімейного добробуту та гармонії. У цей день зазвичай проводили родинні обіди, під час яких акцентували увагу на важливості злагоди в родині. Багато людей в цей день прагнули уникати конфліктів і сварок, наголошуючи на важливості єдності та любові в сім’ї.
Пісні та музика . Оскільки святий Йосип Піснеспівець відомий тим, що асоціюється з духовними піснями та музикою, в день його пам’яті народ традиційно співали релігійні пісні та колядки. В деяких регіонах організовувалися хорові співи, а також виконувались народні пісні, що прославляли святого Йосипа. Хто святкує день ангела 4 квітня 4 квітня 2025 року привітайте з іменинами Георгія, Івана, Йосипа, Микиту, Миколу, Федора, Марію.
Георгій — давньогрецьке походження, означає “землероб”. В дитинстві часто відволікається від реальності. В дорослому віці стає доброзичливим, хорошим співрозмовником.
Іван — давньоіудейське ім’я, перекладається як “милість Божа”. В дитинстві добродушний, спокійний. В дорослому віці стає працьовитим, неквапливим.
Йосип — давньоєврейське коріння, тлумачиться як “нехай Бог винарогородить”. В дитинстві потайливий, самолюбний. В дорослому віці стає терплячим, завжди сам приймає рішення.
Микита — давньогрецьке походження, означає “переможець”. В дитинстві добрий, турботливий. В дорослому віці стає справедливим, чесним.
Микола — давньогрецьке ім’я, перекладається як “переможець народів”. В дитинстві спокійний, добрий. В дорослому віці стає схильним до самоаналізу.
Федір — давньогрецьке коріння, тлумачиться як “дарований Богом”. В дитинстві ніжний, вихований. В дорослому віці стає філософом, любить залишатися наодинці.
Марія — давньоєврейське походження, означає “кохана”. В дитинстві співчутлива, добра. В дорослому віці стає ніжною і чуйною.
Пам’ятні дати 4 квітня Календар важливих подій в Україні та світі за 4 квітня:
- 1103 рік — київський князь Володимир Мономах розгромив половців;
- 1460 рік — у Швейцарії був заснований Базельський університет, найстаріший в країні;
- 1768 рік — Філіп Естлі відкрив перший сучасний цирк для демонстрації трюків верхової їзди в Лондоні;
- 1785 рік — англійський винахідник Едмунд Картрайт отримав патент на механічний ткацький верстат із ножним приводом;
- 1794 рік — під час Польського повстання відбулася битва під Рацлавицями, в якій польські повстанці під командуванням Тадеуша Костюшка здобули перемогу над російським військом під проводом Денисова й Тормасова;
- 1881 рік — Лос-Анджелес став містом;
- 1887 рік — в Лондоні розпочалась Перша Колоніальна конференція;
- 1900 рік — біля грецького острова Антикітера водолази виявили Антикітерський механізм — давній прилад для обчислення руху небесних тіл;
- 1925 рік — Юліус Шрек отримав завдання створити новий підрозділ для особистої охорони Гітлера, який згодом отримав назву SchutzStaffel — «Захисні загони»;
- 1932 рік — американський біохімік Чарлз Ґлен Кінґ з університету Пітсбурга вперше виділив вітамін C, хоча це відкриття також приписують Альберту Сент-Дьйорді;
- 1949 рік — у Вашингтоні представники 12 країн підписали Північноатлантичний пакт, що стало основою створення НАТО;
- 1960 рік — на 32-й церемонії вручення «Оскарів» фільм «Бен-Гур» здобув 11 нагород, досягнення, яке пізніше повторив «Титанік»;
- 1964 рік — пісні гурту «Бітлз» зайняли всі 5 перших позицій у хіт-параді Billboard, досягнення, яке не повторив жоден інший виконавець;
- 1969 рік — лікарі Техаського інституту серця в Х’юстоні провели першу клінічну імплантацію штучного серця;
- 1973 рік — у Нью-Йорку відкрили Всесвітній торговий центр, спроєктований японським архітектором Мінору Ямасакі. Комплекс був зруйнований під час терактів 11 вересня 2001 року;
- 1975 рік — Білл Гейтс та Пол Аллен заснували компанію Microsoft;
- 1983 рік — здійснено перший політ американського космічного шатла «Челленджер»;
- 1998 рік — на шахті імені Скочинського в Донецьку стався вибух, унаслідок якого загинули 63 шахтарі;
- 2004 рік — українську мову офіційно активували в інтерфейсі української Вікіпедії;
- 2007 рік — у Києві урочисто відкрили хмарочос «БЦ Парус»;
- 2023 рік — Фінляндія стала членом НАТО.
Яке сьогодні свято в Україні і світі