Кадетський рух на ТОТ: для чого він окупантам — експерт

1 месяц назад 0

На тимчасово окупованій території України у місцевих школах росіяни відкривають "кадетські класи". Зокрема і на Херсонщині. У чому їх небезпека і для чого вони потрібні окупантам, в ефірі "Суспільне. Студія" розповів аналітик ГО "Центр громадянської просвіти" Альменда" Олег Охредько.
За його словами, в таких класах готують майбутніх солдатів, які служитимуть в російській армії.

"Це так прямо і записано в уставах цих класів. Але найстрашніше, що готують саме дітей-українців. Тобто готують дітей, які будуть стріляти й вбивати українців. Є такі приклади, які існували, на жаль, на окупованій території Криму. Вже десятий рік триває ця ситуація. І тут росіяни пішли далі, страшніше ніж було в радянському союзі. Вони починають мілітаризувати дітей вже з дошкільних закладів" , — каже Охредько.

У школах на ТОТ мілітаризація починається з початкових класів, говорить експерт, коли дітей привчають до зброї, до того, що вони можуть вбивати.

"І це може привести до того, що після закінчення школи, діти ідуть до російської армії. Це знову таки приклад окупованого Криму, і частини окупованої Донецької й Луганської областей. А тепер кадетські класи почали з’являтися на ТОТ Херсонської й Запорізької областей" , — пояснює Охредько.

Він вважає, що окупанти умисно починають "навчати" дітей так рано, коли у початківців дуже пластка психіка, на яку можна вплинути й перебудувати так, як їм треба.

"При чому діти практично не мають доступу до інформації. Ви самі бачите, що відбувається з віртуальним простором, де вони закривають все, що можна. І відбувається така ситуація, коли дітей постійно накачують цією мілітаризацією. Причому, вони використовують різні форми. Починаючи від "заохочень", закінчуючи тиском. Намагаються залучити дітей із малозабезпечених сімей, буквально "купляють" дітей. Найстрашніше, що ці діти в 17-18 років готові іти в російську армію" , — розповів експерт.

В таких класах дітей навчають, як поводитись зі зброєю, тактиці та рукопашному бою. Охредько стверджує, що таке навантаження на дітей на окупованих територіях постійне. Навчання у таких класах проводять добре підготовані люди.

"Один з напрямків – ті, хто служив у СВО. Причому не обов’язково вони повинні мати педагогічну освіту. Вони проходять певну підготовку, так звані швидкі курси. Також, частково колаборанти. Проте, основний напрямок – російські військові, які мають спеціальні посади, які відповідають за виховання дітей. Причому опора робиться на знищення української ідентичності" , — розповів Охредько.