Каміння, сміття або асфальт. Як окупанти намагаються замаскувати вибухівку, якою дистанційно мінують Херсонщину

4 месяца назад 0

Каміння, сміття, колір асфальту — російські окупанти намагаються надати різного вигляду мінам "пелюсткам", якими мінують населені пункти Херсонщини, щоб завдати більшої шкоди її жителям.
Про це 4 жовтня в ефірі "Суспільне. Студія" розповів керівник групи управління розмінування ДСНС України у Херсонській області  Олег Філіппов .

"Дистанційне мінування спрямоване і на цивільних, і на саперів, які займаються розмінуванням. Люди, які недосвідчені, можуть не звернути на це увагу і наступити на міну. Якщо ми раніше вважали, що тверді покриття : асфальт, бетонні покриття, — умовно безпечні, то зараз під час розмінування доводиться звертати увагу на це" , — розповів Філіппов.

За його словами, військовим РФ вдається дистанційно мінувати Херсонщину. Скидають вибухівку на приватні подвір'я, поля, асфальт, узбіччя. За один скид може бути дві-три "пелюстки". Будь-яка територія, каже рятувальник, небезпечна. Як наслідок й цього тижня, й минулого були випадки, коли люди підривались на таких мінах.

"Потрібно звертати увагу на будь-що. Тому що російські окупаційні війська вдаються до хитрощів. Вони маскують повністю все. І роблять саморобні вибухові пристрої, і навіть ці "пелюстки". Тобто звертати потрібно увагу на все. Побачили невідомий предмет, не підходьте, будь ласка, відійдіть якомога далі, повідомте 101, повідомте 102 і не потрібно робити там фотосесію, як зазвичай роблять люди й таке інше" , — пояснює Філіппов.

На такі повідомлення, каже він, реагують оперативно. На місце приїздить група, яка займається розмінуванням. У випадку "пелюсток", то міна знищується на місці.

"Зараз, на жаль, російські дрони залітають і на 15-20 кілометрів. Є такі випадки. Тобто уважними потрібно бути й мешканцям населених пунктів, які навіть трохи далі вже в області Херсонській, за Херсоном розташовані" , — попередив керівник групи управління розмінування.

Він говорить, що крім "пелюсток" для людини несуть небезпеку й інженерні боєприпаси.

"Трапляються міни й ПМН-2, ПМН-4, ПОМ-2, ПОМ-3, монки, ОЗМК на розтяжках стоять. Люди повинні розуміти, що не потрібно ходити в якісь посадки, ліси, на річку. Пояснюйте завжди дітям, щоб вони не гуляли на узбіччі, де не ходили — дивилися під ноги. І взагалі, краще пересуватись по перевірній, умовно, дорозі, яку ми вважаємо, що вона безпечна. Не потрібно ходити по якихось стежках" , — пояснює Філіппов.

За його словами, і рятувальники, і місцева влада намагаються щодня інформувати людей про мінну небезпеку. У населених пунктах, де йде розмінування, ставлять маркери та пояснюють місцевим, де можна ходити, а де ні. І щоразу закликають усіх, уважно дивитись під ноги. Бо окупанти скидають міни й на вже розміновані території.