Колаборант Сальдо ходить на зустрічі з місцевими жителями у бронежилеті — Сергій Данилов про Херсонщину
3 года назад 0
Гість — заступник директора Центру близькосхідних досліджень Сергій Данилов.
Сергій Данилов: Найбільша подія останніх днів — це наступ, який зараз відбувається. Я налаштований оптимістично, але консервативно. У будь-якому випадку, ситуація на фронті дуже сильно впливає на перебіг соціальних, політичних процесів в обох Каховках і самому Херсоні.
Це перше. А друге — вимкнення зв’язку і продовження інформаційної ізоляції всієї Херсонщини від українського трафіку. Більшість отримує інформацію через месенджери, соцмережі, дивиться єдині новини: або все буде заблоковано, або люди будуть в небезпеці (якщо потужності російських провайдерів і ФСБ будуть спроможні аналізувати трафік). Є вихід — користуватися VPN і обходити ці заборони чи можливі репресивні заходи.
Паспорти і російські сім-карти Анастасія Багаліка: Бачила сьогодні відео, де показують, як начебто роздають в Херсоні картки російських мобільних операторів за паспорт. А поруч роздають російські паспорти. Чи це достовірна інформація?
Сергій Данилов: Те, що в них заїхала група, яка роздає паспорти разом з ФСБшниками і доданим обслуговуючим персоналом Херсона для роздачі паспортів — це точно. Те, що вони шукають трудові колективи, через які буде простіше тиснути на людей, щоб збирати списки охочих — теж правда. Те, що вони розуміють, що паспортизація зірветься на Херсонщині — в мене сумніві немає. Багато херсонців небезпідставно бояться, що отримання чоловіками російського паспорта буде підставою мобілізувати на війну.
- Те, що сьогодні вони роздавали сім-карти російського оператора — теж правда. Там, напевно, була черга. Тому що люди злякалися, що залишаться без зв’язку.
Зв’язок перетворився на предмет першої необхідності.
Ці сім-карти роздавали за те, що люди показували український паспорт. Те, що я знаю, мені знайомі розповідали з місця подій: вони фотографували дві сторінки паспорта, і на один паспорт можна було взяти 5 «сімок».
Про «перепис» на окупованих територіях Десь росіяни намагалися ходити і ставити питання, але це настільки все розхристано, неодноманітно, неорганізовано…
Вони намагаються заманити до себе отримувачів соціальних пільг.
Росіяни зловили ось це момент: «субсидії», «виплати», «пільги», і під цим соусом, під цю обіцянку скликають людей кудись і намагаються сформувати групу підтримки. Тих, хто буде їх підтримувати як надавачів соціальних послуг.
- Під обіцянки, а не під реальні виплати.
У них там була спроба нібито видачі пенсії по 10 000 рублів в Генічеському районі. Там був свій сміх і гріх, як це відбувалося. У всіх інших місцях це не відбувалося, але, в принципі, є бажання формувати ті групи мешканців області, на які вони могли би спертися. Бо так вони намагаються обліковувати чоловіків, тобто ворогів. Тому що чоловіче населення Херсонщини сприймаються ними як вороги.
Колаборанти бояться камер і людей Ми не знаємо, хто вбив Кулішова, чи помічника Сальдо. Одразу що Стремаусов (Кирило Стремаусов, проросійський активіст), що Сальдо (Володимир Сальдо був мером Херсона з 2002 по 2012 рік, нардепом від «Партії регіонів» у Верховній Раді 7-го скликання) зникли на тижні і за чутками перебували десь в Криму.
- У Мелітополі Сальдо прийшов на зустрічі з жінками в бронежилеті (при чому до людей, яких перед цим перевіряли на вході, обшуковують). Бояться вони — страшне.
Насправді ще декілька груп еліт (хай вони нечисленні і складають меншість) пішли на колаборацію. Але так, щоби їх не бачили, щоби вони публічно не світилися. Навіть Булюк на так званій нараді у Сальдо професійно ховався від камери.
У росіян величезна проблема: всі колаборанти мусять ховатися, вони їх не можуть показати навіть в постановлених кадрах. Сальдо мусить з’являтися на площі, яка оточена трьома рядами автоматників. І це ще треба зробити якось так, щоб не дуже в очі кидалося.