Коли людини немає 10 років, а результати її праці досі живуть. У Херсоні згадували Олега Мішукова

1 год назад 0

20 грудня у Херсонському державному університеті провели вечір пам’яті заслуженого діяча мистецтв України, почесного громадянина Херсона та колишнього ректора цього вишу Олега Мішукова. 

Олега  Мішукова немає 10 років, та в пам’яті він залишається, бо результати його праці, творчості досі живуть, говорить Алла Луків, яка разом з ним працювала в Академічному ліцеї, що носить нині його ім’я.

"Свого часу він запросив мене працювати викладачем ліцею ще за рік до того, як ліцей був створений. Ще ліцею не було, але для того, щоб переконати мене. Він мав гарний дар переконувати людей, в нього була така харизма добра, світла. І я повірила йому, я прийшла і весь шлях з початку створення ліцею, який очолив Мішуков Олег Васильович, я пройшла з ним, до останніх його днів, до останніх моментів", — розповіла заступниця директора з навчально-виховної роботи навчально – виховного об’єднання «ХАБАД» Алла Луків.
Попри вимогливість до себе та інших, мав відмінне почуття гумору, любив сцену та підтримував творчі здібності студентів, згадує Олега Мішукова колишній ректор університету Юрій Бєляєв.

"Він на цій сцені був мільйон разів, він не сходив звідси і за ним весь університет біг. Коли у нас були огляди художньої самодіяльності, до цієї зали потрапити не можна було. На дверях стояла охорона, бо народ сюди ломився", — каже професор Юрій Бєляєв.
Херсонцям Олег Мішуков запам’ятався і як режисер-постановник. Вистави та концертні програми, створені під його керівництвом, йшли в обласному театрі ім. Куліша та інших містах України, розказав директор театру Олександр Книга.

"Коли згадуєш про нього, згадуєш тільки веселі якісь речі, тому що він був душею компанії за столом. Ми могли сміятися, говорить про якісь речі. Згадуємо його прекрасні вистави, які були поставлені у нашому театрі. Нещодавно я був в Києві, і згадували нашого Ревізора. Кажуть, такого «Ревізора» Київ ще не бачив", — говорить Олександр Книга.

Як каже актриса обласного театру Олександра Тарновська, він любив дзвонити їй після 20.00 і казати: «Як там у храмі добра і справедливості?» Вона говорить, це він мав на увазі театр, і дуже вдячні Олегу Васильовичу.

Серед тих, хто прийшов сьогодні згадати Олега Мішукова, були його колишні студенти.

"Ми були студентами, навчалися у нього історії світової культури – він викладав. Пам’ятаю дуже добре, як складала йому залік. І вимоглива людина і водночас дуже легко було з ним працювати, навчатися", —  розповіла Олена Годованюк. 

Присутні вшанували пам'ять Олега Мішукова хвилиною мовчання.

Суспільне Херсон


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.