Мінсоцполітики запускає нову програму допомоги для пенсіонерів та осіб з інвалідністю

3 месяца назад 0

Міністерство соціальної політики повідомило про запуск експериментального проєкту. Він надає можливість внутрішньо переміщеним особам з інвалідністю та пенсіонерам отримувати послуги підтриманого проживання та стаціонарного догляду за принципом "гроші ходять за людиною".
У пресслужбі відомства зазначили, що зміни допоможуть українцям, які були змушені покинути власне житло через війну. Йдеться про людей, які потребують сторонньої підтримки. Вони зможуть залишатися в громаді, будувати економічні та соціальні зв’язки, а головне – самостійно приймати рішення щодо змін у своєму житті.
Громадянин, яка потребує стаціонарного догляду або послуги підтриманого проживання, подає заяву до органу місцевого самоврядування за місцем звернення або проживання. Можна скористатися послугами соціального менеджера.
Після укладання договору з надавачем соціальних послуг, українець починає отримувати послугу, а Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю перерахує на банківську картку гроші для її оплати.
Органи місцевої влади мають визначити осіб, які б визначати потреби українців, які потребують цих послуг, а також відповідати за реалізацію проєкту.
На Фонд соцзахисту осіб з інвалідністю покладено функцію формування переліку надавачів соціальних послуг, учасників проєкту та перерахування коштів для фінансування послуг у рамках реалізації проєкту.
Таким чином, фінансування проводитиметься з державного бюджету. Українці зможуть отримати послуги незалежно від того, де вони знаходитимуться. 

Заступниця міністра соціальної політики Уляна Токарєва вказала, що Мінсоцполітики зверне увагу міжнародних партнерів на експериментальний проєкт для його підтримки. У громадах мають змінити оселі підтриманого проживання за новим форматом, де в одному приміщенні знаходитиметься не 700 людей, а до 30.
"Принцип "гроші ходять за людиною" – це величезна перемога та значна підтримка для того, щоб послуга підтриманого проживання надавалася в громадах та можна було трохи зняти фінансове навантаження із громад та областей. Перед громадами, натомість, стоїть виклик – побудувати таку інфраструктуру для того, щоб ми могли фінансувати цю послугу", — пояснила Токарєва.
На забезпечення соціальними послугами понад 2300 українців цьогоріч у державному бюджеті заплановано понад 366,8 млн грн.