Мобілізація — які дані про себе можна перевірити

4 месяца назад 0

В травні 2024 року прийнятий закон, який в народі називають “Про посилення мобілізації”. Даним Актом передбачено обов'язок оновити дані в даному реєстрі для чоловіків віком від 18 до 60 років, а також передбачені штрафи для порушників військового обліку і введено процедуру тимчасового позбавлення права керування транспортним засобом.
Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачено відповідальність осіб, які порушують свої зобов'язання щодо військового обліку.
Дані про правопорушників вносять до різних реєстрів, в залежності від виду заходів впливу до правопорушників — штраф чи тимчасове позбавлення прав.
Розберемо які дані щодо мобілізації можливо знайти про себе.
Штрафи ТЦК На третій рік повномасштабного вторгнення в Україні запустили електронний реєстр військовозобов'язаних — “Оберіг”. Цей реєстр дозволяє державі вести перелік осіб, які можуть бути призвані до військової служби, отримувати з реєстру інформацію про таких осіб, а саме: місце проживання, місце роботи, телефон, тощо. Тобто, процес мобілізації оцифровують та стараються зробити сучасним та технологічним.
В той же час, військовозобов'язаний має змогу завдяки електронним реєстрам перевірити чи не накладено на нього штраф за непоновлення даних.
Якщо ТЦК та СП складено адміністративний протокол про накладання штрафу, то такий протокол відправляється до державної виконавчої служби для примусового стягнення боргу.
Виконавча служба одночасно із відкриттям провадження по стягненню боргу по штрафу ТЦК вносить дані про таке провадження до реєстру боржників, який доступний для перевірки кожній людині.
Тобто, кожній людині доступна перевірка штрафів від ТЦК, це можливо зробити на сайті Єдиного реєстру боржників або в Сервісі