На Херсонщині цього року зазнали збитків виробники огірків
3 года назад 0
У липні на Півдні України поля залили аномальні дощі – не можна було зайти й вибрати врожай. Плоди погано розвивалися, деякі, навпаки, переростали. А огірок – культура особлива: вибирати плоди потрібно не рідше, ніж через день, інакше буде продукція третього сорту, яка нікому не потрібна.
Про це Леонід Кириченко, директор ФГ «Зоря Каховщини», що на Херсонщині написав у своїй колонці на AgroTimes.
Господарство культивує огірки на 6 га. Займатися цим овочем почали понад 10 років тому, відколи вперше уклали угоду про реалізацію під переробку з ПрАТ «Чумак».
« Це зручно, бо страхує від необхідності шукати канали збуту, проте, звичайно, не захищає від погодних негараздів, стрибків цін та подорожчання витратних матеріалів, – розповів фермер. – У липні ми спостерігали справжню погодну аномалію. Поля, і не лише огіркові, залило дощами. Вийти в поле людьми чи технікою не було жодної можливості. А це був якраз період масового достигання й збирання огірків. Плоди погано розвивалися, деякі, навпаки, переростали. А огірок –– культура особлива: вибирати плоди потрібно не рідше, ніж через день, інакше матимеш продукцію третього сорту, яка нікому не потрібна ».
У «Чумака» до огірків є вимоги: довжина – не більше 12 см, 4–5 см у діаметрі, інтенсивно–зелений колір. Тож переростати плодам не дозволяли, а всі, що менші за розміром, вивозили на свіжий ринок.
« У липні ціни підскочили, бо під час рясних затяжних опадів у багатьох, як і в нас, не було можливості збирати урожай. У серпні через надлишок пропозиції ціни, навпаки, впали. Здавати урожай довелося по 6 грн/кг, тоді як сподівалися хоча би по 8. Справа в тому, що договір із переробником із огляду на форс–мажорні обставини не передбачає фіксованої ціни. Ми, зі свого боку, через них не змогли виконати зобов’язань щодо валу. Урожайність була 16 т/га, а це 40–50% від очікуваної.
Що маємо в сухому залишку? Збитки », – підрахував фермер.
SEEDS.org.ua