На Херсонщині платити за боржників громада більше не буде

3 года назад 0

У місті Нова Каховка на Херсонщині, здається, знайшли вихід з задавненої скрути, до якої потрапила місцева громада та енергетики.
Близько трьох тисяч городян мешкають у дев’яти тутешніх гуртожитках, переданих свого часу підприємствами у комунальну власність. Знаходяться вони у віданні КП «Новокаховський гуртожиток», але підприємство не може сплачувати борги власників приватизованих кімнат. А їх тільки за електроенергію накопичилося понад два мільйони гривень. Боржники всіляко затягували їх відшкодування, а добросовісні платники не хотіли на них тиснути, аби не псувати стосунків із сусідами.
Та ось у гуртожитках стали масово відключати світло, і до всіх дійшло, що бути поблажливими за чужий рахунок більше не вийде. Заборгованість почали повертати, але дуже поволі. У стислі терміни зібрати два мільйони гривень нереально, а сидіти без електрики родинам, ще й із дітьми, також мало радощів. От муніципальна влада й запропонувала свій варіант значно швидшого вирішення проблеми, до якого вочевидь слід пригледітися і в інших містах України.
Депутати міськради за ініціативою голови Нової Каховки Володимира Коваленко «нашкребли» у скарбничці громади два мільйони гривень на погашення боргів мешканців гуртожитку за електроенергію. Однак гроші перераховувати не будуть, доки ті не виконають низку умов – про подарунки не йдеться.
— Заборгованість конкретних гуртожитків будемо погашати лише в тому випадку, якщо його мешканці створять об’єднання співвласників багатоквартирного будинку і вже від ОСББ підпишуть договори про постачання електроенергії. Надалі вони вже самі вирішуватимуть, як уникати нарощування боргів – чи то встановлювати лічильники до кожної кімнати, аби через неплатежі однієї родини не відключали всіх, або збирати кошти за електроенергію разом, залишивши один спільний лічильник, — ділиться подробицями Володимир Коваленко .
– Та за будь-яких умов, борги кондомініумів будуть тепер виключно їх боргами, а не проблемою КП «Новокаховський гуртожиток» чи міськради. Тим більше, що дехто з власників приватизованих кімнат давно придбав собі окремі квартири в місті, й переїхав туди. А кімнати здає, отримуючи гроші з орендарів. Тож частину прибутків такі «ділки» мають вкладати у підтримання житла в нормальному стані, а не перекладати тягар витрат на громаду.
Сергій ЯНОВСЬКИЙ Голос України