На Херсонщині шахраї ошукали громадян на понад 95000 гривень

5 месяцев назад 0

За останні кілька діб шість жителів Херсонщини через різні шахрайські схеми втратили зі своїх банківських карток усі заощадження.

Про це повідомляє пресслужба поліції Херсонської області.

Жертвами «банківських шахраїв» стали 65-річна жінка та 73-річний чоловік. Їм зателефонував невідомий, представився працівником служби безпеки банку та попросив назвати дані карток для нібито перевірки та оновлення рахунку. Отримавши доступ до банківських рахунків заявників, зловмисники зняли з картки жінки 4500 тисяч гривень, а чоловік втратив понад 7000 тисяч гривень.

Поліція вкотре застерігає: якщо вам телефонують нібито з банку і повідомляють про перевірку, оновлення рахунку та можливі шахрайські схеми з карткою, одразу кладіть слухавку і самі звертайтесь до банку за номером, що зазначений на звороті вашої платіжної картки. Нікому не розголошуйте дані своїх банківських карток: пін-коду, СVV-коду, строку дії карти, паролі з sms-повідомлень. За жодних обставин не переказуйте кошти на будь-які інші рахунки, які вам нав’язують псевдобанківські працівники.

Ще одна херсонка втратила свої заощадження, коли намагалася онлайн забронювати квиток через посередника. Заявниця шукала автобусний квиток до Польщі через групу перевізників в одному з месенджерів. З жінкою зв’язався нібито посередник перевізника і затребував за свої послуги з бронювання квитка та сам проїзний документ 2600 гривень. Заявниця перерахувала на особистий рахунок афериста вказану суму, після чого на зв'язок він більше не виходив і квиток не забронював.

Під час купівлі або бронювання квитків онлайн уважно перевіряйте групи у месенджерах та адреси сайтів, наявність позитивних відгуків, номери телефонів служби підтримки, за якими можна зв’язатися для отримання консультації. Важливо також зберегти всі квитанції та повідомлення, що стосуються бронювання та оплати квитків.

До поліції звернувся 50-річний житель Бериславського району. Він розповів, що хотів придбати автомобіль за вигідною ціною. На сервісі оголошень він замовив транспортний засіб у чоловіка, який пообіцяв знайти йому гарне авто, однак за умови передоплати. Кількома переказами заявник надіслав продавцю 70 тисяч гривень, після чого оголошення з сайту зникло, чоловік перестав виходити на зв'язок, автомобіль заявнику не доставили.

При купівлі товарів на сайтах оголошень, особливо автомобілів, зустрічайтеся з продавцем особисто. Наполягайте на огляді транспортного засобу, перевірці його реального технічного стану та документації. Щоб не стати жертвами шахраїв, радимо не перераховувати гроші за товар наперед, а обирати післясплату. При купівлі будь-яких товарів намагайтеся зустрітися з продавцем особисто. Будьте обачними під час покупок в інтернеті!

Двоє жінок із Херсонського та Бериславського районів у мобільному додатку отримали sms-повідомлення про можливість швидкого оформлення фінансової допомоги від міжнародної організації. Для цього вони перейшли за посиланнями, де вказали свої особисті дані та реквізити банківських карток. Після реєстрації та підтвердження з банківських рахунків потерпілих зникло 4000 та 7000 тисяч гривень.

Після отримання повідомлень про грошові виплати спочатку перевірте інформацію через офіційні представництва організацій, ні в якому разі не переходите за невідомими посиланнями. Веб-сайти та телефони організацій, які надають допомогу постраждалим від війни, можна знайти у мережі Інтернет. Якщо мова йде про компенсації від держави, то звертайтеся особисто до профільної державної установи за вашим місцем проживання.

За усіма фактами слідчі розпочали провадження за ст. 190 Кримінального кодексу України "Шахрайство".