На Херсонщині сільрада стала дитячою академією

3 года назад 0

Будівлю колишньої сільради, що стояла пусткою після адміністративно-територіальної реформи, небайдужі громадські активісти перетворили на справжню універсальну міні-академію, пише Голос України.
Причому бюджетні гроші для цього не знадобилися. У селі Василівка Любимівської територіальної громади Каховського району Херсонщини бізнесмен і депутат обласної ради Сергій Дроздик власним коштом викупив нікому не потрібний сільрадівський офіс. А громадська організація "Рідна земля" та волонтери доброчинного фонду "Мій дім" спільними зусиллями відремонтували занедбану нерухомість, облаштувавши тут Центр денного перебування "Вітрила надії". Вклали в нього майже два мільйони гривень — сума, за мірками глибинки, захмарна. Але тепер тут є все, що необхідно для дозвілля та навчання згідно з договором про співробітництво у наданні соціальних послуг, укладеного з громадою.
З самісінького ранку бажані гості "Вітрил надії" — молоді матусі з маленькими діточками. Адже тут можна випрати та попрасувати речі, якщо вдома для цього умов немає, навіть приготувати гарячу їжу. Для цього є і плита, і пральні машинки. Коли ж мами заклопотані, малеча перебуває у гральній кімнаті під наглядом. А по обіді, після уроків, у Центрі денного перебування зо тридцять відвідувачів з числа школярів. Хлопці та дівчата з родин, що опинилися у складних життєвих обставинах, тут за допомогою штатних працівниць із педагогічною освітою можуть і домашні завдання підготувати, і консультацію отримати. За потреби і психолог розрадить, принагідно якусь слушну пораду дасть.
У Центрі денного перебування працює також гурток робототехніки, для якого купили обладнання на двісті тисяч гривень. Якщо ж у школярів душа лежить не до "фізики", а до "лірики", їх уже чекають уроки гри на фортепіано та гітарі під керівництвом фахівця із відповідною освітою. Та "Вітрила надії" планують розвивати й далі.
— Хочемо відкрити на базі Центру денного перебування ще й тренажерний зал для вправ із фітнесу та "підкачування" м'язів, які так полюбляє молодь. У планах — уроки шиття та крою, до яких придбаємо швейну машинку й залучимо сільських бабусь як інструкторів. Так "вполюємо двох зайців": пенсіонерки матимуть, де вільний час із користю провести, дівчата отримають корисні навички, які в житті точно зайвими не будуть, — розповіла виконавчий директор доброчинного фонду "Мій дім" Людмила Афанасьєва .
До речі, Центри денного перебування у Каховському районі стали популярними. Зокрема, два таких відкрили також у Зеленопідській територіальній громаді, і вони також мають успіх з-поміж місцевих жителів.