На Херсонщині водоканали застрягли в боргах

2 года назад 0

Борги, у яких застрягли комунальні підприємства великих міст Херсонщини, вже становлять загрозу для їх існування, повідомляє Голос України.
Так, міськводоканалу обласного центру споживачі заборгували астрономічну суму у 85,6 мільйона гривень, а договорів реструктуризації боргів уклали тільки на 10,6 мільйона. Через це постачальники послуг не можуть своєчасно розрахуватися з енергетиками. А ті, у свою чергу, засипають підприємство попередженнями про відключення. І перейти від слів до конкретних дій можуть будь-якої миті.
Утім, у водоканалу другого за значенням міста краю Нова Каховка справи ще гірші. За позовом фіскальної служби суд ухвалив рішення про банкрутство цього комунального підприємства через несплату податків, штрафів та пені на 1,85 мільйона гривень. Своєчасно виконати свої зобов’язання перед державою воно не змогло, оскільки городяни заборгували йому майже 10 мільйонів гривень.
Муніципальна влада надає підприємству фінансову допомогу з бюджету, водночас у місті підвищили тарифи на водопостачання та водовідведення. Та це може призвести до збільшення боргів — адже платоспроможність населення погіршується через зупинення місцевих заводів, чия продукція здебільшого була орієнтована на ринок РФ.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.