На Херсонщині за минулу добу через дії шахраїв четверо громадян втратили понад 200 тисяч гривень
5 месяцев назад 0
До поліції звернувся 50-річний житель Бериславського району. Він розповів, що хотів придбати автомобіль за вигідною ціною. На сервісі оголошень він замовив транспортний засіб у чоловіка, який пообіцяв знайти йому гарне авто тільки, однак лише по передоплаті. Кількома платежами заявник скинув продавцю 110 тисяч гривень, після чого оголошення з сайту зникло, чоловік перестав виходити на зв'язок, автомобіль заявник так і не отримав.
Про це звітує пресслужба поліції Херсонської області.
Ще однією жертвою шахраїв став 37-річний херсонець, який втратив гроші під час покупки електросамокату через платформу онлайн-оголошень. На сайті він замовив товар та вів всі дані свої банківської карти. З його рахунку списалися гроші в сумі 17700 гривень в якості оплати за товар. Проте електросамокат заявник так і не отримав. Оголошення шахрай одразу видалив, телефон заблокував і гроші не повернув.
Жертвою «банківського» шахрая стала 77-річна жителька Херсонської громади. Заявниці зателефонував нібито представник служби безпеки банку і під приводом перевірки персональних даних клієнтки дізнався її особисту інформацію та реквізити банківської картки. У подальшому з рахунку жінки зникло 64 тисячі гривень.
Також до поліції звернулася 40-річна жителька Білозерської громади. Їй у месенджері надійшло повідомлення від подруги з проханням позичити гроші. Не перевіривши інформацію, потерпіла перерахували на надісланий їй номер рахунку понад 10 тисяч гривень. Згодом заявниця дізналася, що сторінку її подруги «взламали» шахраї.
За усіма фактами поліція Херсонщини відкрила провадження за ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України.
Шановні громадяни! Поліція нагадує основні правила, дотримання яких не дозволить шахраям ввести вас в оману:
— при купівлі товарів на сайтах оголошень, особливо автомобілів, зустрічайтеся з продавцем особисто. Наполягайте на огляді транспортного засобу, перевірці його реального технічного стану та документації. Не вносьте на карту незнайомим продавцям передоплату. Оплачуйте товар тільки після його отримання;
— якщо вам телефонують нібито працівники банку, вимагають CVV-код вашої картки, інші персональні дані або просять продиктувати коди з смс-повідомлень, рекомендуємо негайно припинити розмову й самим передзвонити до банку за номером, вказаним на зворотному боці картки. В жодному разі не повідомляйте нікому персональні дані вашої картки;
— якщо вам надходять повідомлення від друзів чи рідних із проханням терміново перерахувати їм кошти (на лікування, погасити борги), ні в якому разі не виконуйте умови. Спробуйте якнайшвидше передзвонити тому, хто нібито потребує негайної грошової допомоги, або людям, які можуть підтвердити чи спростувати цю інформацію;
— якщо ви стали жертвою шахрайства, одразу ж звертайтеся до поліції, зберіть якомога більше інформації про злочин (скрін сторінки шахрая, дані про переказ коштів, тощо).