На окупованій Херсонщині росіяни здійснюють перепис чоловіків призовного віку — ЗСУ

8 месяцев назад 0

У окупованому селищі Чаплинка Херсонської області росіяни днями перевіряли наявність у місцевих жителів російських паспортів і здійснювали перепис чоловіків призовного віку.

Про це у ефірі телемарафону "Єдині новини" поінформував речник Генерального штабу ЗСУ Андрій Ковальов, передає кореспондент Укрінформу.

За його словами, росіяни продовжують насильну російську паспортизацію українців на окупованих територіях. Ковальов зазначив, що вони тиснуть на громадян і залякують їх під час постійних перевірок документів — не лише на вулицях, а і під час постійних облав на помешкання людей.

"У тимчасово окупованій Чаплинці, що у Херсонській області, протягом 17-21 листопада військовослужбовці російських військ перевіряли місцевих мешканців на наявність російських паспортів і здійснювали перепис чоловіків призовного віку" , — заявив речник.

А у тимчасово окупованій Розівці Запорізької області 21 листопада підрозділи російських військ спільно з місцевими окупаційними силовиками перевіряли мешканців приватних домогосподарств та багатоквартирних будинків на наявність російських паспортів, а також — документи на право власності на нерухоме майно.

Ковальов розповів, що у населених пунктах північної частини тимчасово окупованого Криму так звана окупаційна влада здійснює постійний тиск на місцевих громадян.

За його даними, там 21 листопада представники російських спецслужб влаштували облави і ретельно перевіряли у населення особисті речі, мобільні телефони та документи.

Як повідомлялося, у Генштабі заявили, що на ТОТ Луганщини отримати компенсацію на придбання вугілля та дров зможуть лише ті, хто отримав російський паспорт.