На півдні «бавовна» сповільнила логістику ворога, він починає втрачати позиції — Гуменюк

1 год назад 0

На Південному фронті ворог втрачає кількісну позицію по артилерійських обстрілах і починає втрачати територіальну позицію.
Як передає , про це в телемарафону "Єдині новини" повідомила керівниця Об’єднаного пресцентру Оперативного командування "Південь" Наталія Гуменюк.

“Ініціатива на Південному фронті переходить дуже повільно, але дуже впевнено на наш бік. Саме з розрахунку артилерійського укриття ми починаємо превалювати. Знищення складів з боєприпасами призводить до того, що ворог втрачає кількісну позицію по артилерійських обстрілах і починає втрачати територіальну позицію, тому що ми вибиваємо їх з тієї смуги, де вони намагаються розвернути свої позиції”, — сказала Гуменюк.

Вона зазначила, що нам треба зачистити близько 30 кілометрів від лівого берега, щоб російські військові не могли вражати мирних херсонців.

Гуменюк підкреслила, що робота наших Сил оборони дуже потужна, але ускладнена тим, що ворог продовжує ховатися за місцевими. За її словами, на тимчасово окупованих територіях дуже багато наших людей, яким ніде подітися, їм не надається можливість евакуюватися саме для того, щоб вони слугували живим щитом.
“Бавовни” ще недостатньо, тому “сезон бавовни” триває. Ми розвиваємо цю сільськогосподарську направленість і вона обов'язково дасть свій урожай”, — сказала керівниця Об’єднаного пресцентру Оперативного командування "Південь".

Крім того, Гуменюк поінформувала, що пошкодження мостів на тимчасово окупованих територіях призвело до уповільнення і ускладнення логістики ворога. Тобто, вона продовжується, але продовжується надзвичайно повільно, що не відповідає темпу розвитку бойових подій.
За її словами, російські військові отримують, те що вони планували, але із запізненням у декілька діб, тому ми зараз маємо певну преференцію в тому, що можемо за ті кілька діб підчистити їхні запаси настільки, щоб їм не було чим працювати.

Як повідомляв Укрінформ, ЗСУ наступають на півдні і стримують атаки ворога на чотирьох напрямках.