На знешкодження 400 мін у Чорному морі може піти п’ять років — Плетенчук
1 месяц назад 0
Україні знадобиться до п’яти років на знешкодження чотирьох сотень мін у Чорному морі та допомога інших чорноморських країн.
Як повідомляє , про це на в Media Center Ukraine сказав речник ВМС ЗСУ, капітан 3 рангу Дмитро Плетенчук.
Він розповів про відмінності розмінування у морі та на суходолі і в чому полягає складність морського знешкодження мін.
«Попереду нас чекає серйозна операція з розмінування Чорного моря — це чотири сотні мін. Розмінування в морі сильно відрізняється від розмінування на суходолі, де є лише одна площина і дві координати, а в морі їх три, бо є ще глибина. На суходолі міни перебувають у статичному положенні, а в морі ситуація динамічна — якщо шторм, міну відриває від рамки, вона починає дрейфувати, може переміщуватись дном. Через підрив росіянами Каховської ГЕС в акваторію Дніпро-Бузького лиману й Чорного моря окрім морських мін потрапили якірні річкові, протидесантні, звичайні міни, якими було заміновано обидва береги Дніпра. Тому ситуація там доволі не проста» , — вважає Плетенчук.
За його словами, розмінування відбуватиметься в кілька фаз, основна з яких може тривати до 5 років.
«Перша фаза протимінної операції триватиме від 3 до 7 місяців — це розмінування місця стоянок кораблів, портів. Нагадаю, у нас залишаються заблокованими Херсонський і Миколаївський порти, зокрема, через мінну небезпеку й контроль росіянами Кінбурнської коси. Потім від 3 до 5 років триватиме основна фаза розмінування більшої частини моря. На жаль, і надалі море періодично підкидатиме сюрпризи», — зауважив Плетенчук.
Він висловив сподівання на участь країн-партнерів України у чорноморському регіоні у розмінуванні і зазначив, що така співпраця вже відбувається.
«Всі ці вибухонебезпечні предмети потрапляють до румунських, болгарських берегів, турецької протоки і навіть грузинського узбережжя. Тож сподіваємося, що до розмінування долучиться якась протимінна група. Наприклад, у Європі таких груп є дві — на Балтиці і в Середземному морі. Ми сподіваємося, що в повномасштабній операції з розмінування візьмуть участь наші партнери — Румунія, Болгарія, Туреччина, Грузія. Зараз у нас вже є взаємодія й співпраця, яка стосується підготовки фахівців, які це розмінування проводять щодня. Ці команди постійно працюють, перевіряють фарватери», — розповів Плетенчук.
Як повідомляв Укрінформ, з 2022 року Україна очистила від мін 35 тисяч квадратних кілометрів.
Розмінування у деяких регіонах України може тривати до 100 років.