Настрій мешканців Херсонщини «агресивно-отпимістичний» — Сергій Данилов

3 недели назад 0

Про настрої людей на Херсонщині говорили з заступником директора Центру близькосхідних досліджень Сергієм Даниловим.
Сергій Данилов : Росіяни вважають, що обстрілами мирних міст і інфраструктури вони роблять шкоду Україні. Люди виїжджають, життя налагодити неможливо. Завдання Росії — завдання екзистенційної шкоди. Вбивати, руйнувати, знищувати. Своїй аудиторії вони говорять, що обстрілюють військові об’єкти. Звітують, що знищено «стільки то нацистів». Збочена логіка працює.

Настрої херсонців Сергій Данилов : Настрої населення у Херсоні різні. Деякі їдуть, деякі залишаються. Я знаю людей, які за жодних обставин місто не залишать. Це волонтери, журналісти та просто пересічні громадяни. Є люди, які не їдуть через те, що бояться переїзду. Також існує певне звикання до ситуації та постійних обстрілів. Є різні люди. Виїзд продовжується. Значно менше, ніж 3 місяці тому.

  • Приблизно 40-60 тисяч мешканців залишилося в Херсоні. З сільських громад на правобережжі Херсонщини виїхало більше.

Настрій херсонців «агресивно-отпимістичний». Ми бачимо соціологію. Перемога асоціюється зі стрімким економічним зростанням і покращенням. Навіть маленька перемога зі звільненням правобережжя Херсонщини викликала у людей надію на покращення. Основне гасло, якого всі прагнуть — справедливість. Це гасло розуміється як покарання колаборантів, покращення управління: місцевого, державного, регіонального. Але ні ресурсів, ні кадрів, ні можливостей на це поки що немає.

Ми констатуємо нову позитивну ситуацію — є довіра до держави. Всі соцдослідження про це говорять. Держава перестала сприйматися чужою. В результаті — зменшилася дистанція влади. Але є й інша сторона — критичне, часом несправедливе, ставлення населення до влади. Знаю кілька голів рад, які зараз під шаленим тиском громади, яка вимагає дива. А диво зараз зробити неможливо. Я вже чую голоси притомних начальників військових адміністрацій. Щось на кшталт «Нащо мені ця робота? Стільки сил витрачаю, а отримую тільки постійні звинувачення в громаді».

Трансформація ідентичності на Херсонщині відбувається доволі значна. Яка? Ми дізнаємось, коли будуть , соціологія, глибинні інтерв’ю. Зараз вже час робити дослідження культурної антропології та соціології.

  • Херсонці особливо загострено відчули свою належність до України, а Україна відчула важливість цього регіону для нашої загальнонаціональної ідентичності.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.