
Не долари і не гривні: економіст порадив, в яких активах зараз українцям найвигідніше зберігати заощадження
4 дня назад 0
Нині, коли інфляція в Україні не опускається нижче двозначних позначок, гроші знецінюються дуже швидко. Тому українцям, які не все зароблене витрачають на їжу та комуналку, радять зберігати свої заощадження в облігаціях внутрішньої державної позики (ОВДП).
Таку рекомендацію дав співвітчизникам директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин, пише OBOZ.UA.
Гривня зараз знецінюється дуже швидко, а відсоткові ставки за банківськими депозитами не встигають за інфляцією. Водночас заощадження у твердій валюті – доларах та євро, також втрачають свою ціну, хоч і повільніше ніж гривневі. Адже такі депозити банки беруть під дуже малий відсоток.
Водночас вкладення грошей в ОВДП – на сьогодні найбільш надійний спосіб збереження грошей. Адже на виході вкладник отримує відчутно більшу суму, ніж була витрачена на купівлю облігацій.
"Просто візьміть та порівняйте, наскільки змінився курс долара, наприклад, за рік, і скільки б ви заробили за рік, якби тримали гроші у гривневих ОВДП. І ви побачите, що різниця там практично 10%. Тому сьогодні вкласти гроші у гривневі ОВДП – найбільш вигідний варіант",
Олег Пендзин також назвав чинники, які найбільше впливають на рух інфляції в той чи інший бік.
Оскільки Україна – аграрна держава, то великий вплив на ціни, а відтак і на показник інфляції має зібраний врожай . Якщо він кращий, то ціни падають, і темпи інфляції знижуються.
Ще один чинник, що впливає на інфляцію – доступність енергоресурсів для виробництва. Якщо ворог продовжуватиме обстріли енергетичної інфраструктури, це призведе до подальшого подорожчання енергоносіїв. А відтак це пришвидшить інфляцію.
Так само пришвидшує її і зростання зарплати найманих працівників. Оскільки сьогодні багато молодих працездатних чоловіків призвані до війська, то на підприємствах відчувається великий дефіцит виробничих кадрів. Отже тих, хто володіє спеціальністю і ще не воює, роботодавці зваблюють високими зарплатами. Це також підштовхує інфляцію вгору.
"Якщо літо буде хороше, то в нас з вами інфляція буде маленька, тому що запаси продовольства в Україні будуть великі. … Ну і плюс обстріли енергетичної інфраструктури ворогами. Це теж б'є по інфляції. Плюс ріст заробітних плат для виробничого персоналу – тому що їх, немає фізично, мобілізовантх багато. Ось основні драйвери інфляції в Україні", – поділився економіст.