«Не зона бойових дій»: переселенцю з Херсонської громади відмовили у виплатах ВПО, бо не захотіли розбиратись

7 месяцев назад 0

Починаючи з березня цього року вимушені переселенці, які мають статус ВПО, почали подавати відповідні заяви до органів соцзахисту на продовження виплат. Деякі громадяни отримують відмову, так як відповідно до нещодавно затвердженої постанови Кабміну, вони не відносяться до жодної з  категорій ВПО , які тепер мають право на державну допомогу. Однак трапляється, що причиною відмови є небажання чиновників розібратись в ситуації. Одну з таких історій   розповів житель села Степанівка Херсонської громади Олександр.

Олександр разом з сім’єю проживав в селі Степанівка Херсонської ТГ, однак через постійні обстріли громади, він разом з дружиною та їхнім 7-річним сином виїхали в більш безпечний регіон. Всі члени сім’ї мали статус ВПО та отримували відповідну допомогу від держави. Після нововведень від Мінсоцполітики, затверджених Урядом, сім’я подала заяву на продовження виплат ВПО. Проте вони отримали відмову. І причиною стало зовсім не те, що вони не підпадають під категорії ВПО, які мають право на продовження одержання державної допомоги. Виплати у сім’ї забрали через те, що вони, на думку тамтешніх чиновників, приїхали не із зони бойових дій.

От, що зазначено у листі-відмові, яку отримала сім’я Олександра від управління праці та соціального захисту населення УСЗН Коломийської РДА:

« Не призначено відповідно до Закону України допомога на проживання внутрішньо переміщеним особам, тому що адреса, звідки перемістилася особа, не відноситься до територій, територіальних громад, у яких проводять воєнні дії, або які перебувають під окупацією, оточенням ».

« Так, як в таблиці територій (на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих рф. – авт.)немає села Степанівка, нам відмовили. Але ж Степанівка входить в Херсонську територіальну громаду, а Херсонська ТГ є в цій таблиці – це зона бойових дій! Тобто і Степанівка, яка входить до складу Херсонської громади, також є зоною бойових дій », — розповів Олександр.

Це йому підтвердили і в Херсонській МВА.

« Я дзвонив у нашу (Херсонську – авт.) МВА і уточнював, чи село Степанівка відноситься до міста чи ні. Там сказали, що так – відноситься.
А відмова у нас по виплатам ВПО вказано, що особа, яка перемістилась з тої території , що там не ведуться бойові дії. І там у них в таблиці це в Мінюсті вказано, що Херсонська територіальна міська громада входить – є дата початку бойових дій, а кінця ще нема. Але нам відмовили, тому що там не указано саме село Степанівка, а лише Херсонська міська ТГ. А в Херсонській МВА підтверджують, що Степанівка відноситься до Херсонської ТГ. Це всі знають, хто там живе », — розказав чоловік.

Олександр також телефонував і на урядову гарячу лінію та надіслав відповідне звернення.

« Я також був в ЦНАПі місцевому (за місцем нинішнього проживання – авт.) вже після відмови. То вони кажуть, що так, ми бачимо, що в Херсонській громаді йдуть бойові дії, але Степанівки там (в переліку – авт.) немає – це село. А я їм пояснюю, що це не село, що до міста вже відноситься. Бо я і в нашу мерію дзвонив, в Інтернеті є на сайті Верховної ради закон про зміни територіальної громади – Херсонської ради – там є перелік сіл, які включили в цю громаду. А вони розводять руками », — переповідає своє спілкування з тамтешніми чиновниками Олександр.

За коментарем «Гривна» звернулась до Херсонської МВА, і от, що там відповіли:
« До складу Херсонської міської територіальної громади входить саме місто  Херсон, а також наступні населені пункти: Антонівка, Зеленівка, Комишани, Наддніпрянське, Богданівка, Петрівка, Садове,  Степанівка , Благовіщенське, Зимівник, Інженерне, Молодіжне, Придніпровське, Приозерне, Сонячне.

Херсонська міська територіальна громада —  зона активних бойових дій , в якій  функціонують державні електронні інформаційні ресурси згідно з наказом  Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України № 309 від 22.12.2022 року.

Дивитися зі змінами на доповненнями №84 від 09 березня 2023 року (п. 3.6)».

Чому Олександр може зайти на сайт Верховної Ради, або Міністерства розвитку громад, а чиновники Коломийського району ні – питання.

Фото ілюстративне.