Незвичайний подарунок Херсонському художньому музею
1 год назад 0
Дуже цікаву роботу передав Херсонському художньому музею житель міста Євген Архипенко.
Як на сторінці музею в соцмережі, Євген зізнався, що завдяки його друзям, картиною зацікавився навіть «Музей мозаїк Зеугми» в турецькому місті Ґазіантеп. Так, саме музей мозаїк, адже це не просто картина – це унікальна мозаїка, складена з 15 тисяч шматочків смальти.
«Ми щиро вдячні Євгену Архипенку, що він вирішив подарувати свій твір пограбованому росіянами музею рідного міста, а не продав далекому турецькому музею», – зазначається в дописі Херсонського художнього музею.
Попри відсутність художньої освіти, Євген тяжіє до творчості, якій і присвячує свій вільний час. Над цим мозаїчним портретом своєї доньки херсонець працював упродовж трьох років у перервах між основною роботою. Він навіть хотів запатентувати свою авторську технологію, але так і не встиг цього зробити до війни. «Ксенія». Євген Архипенко. 2012 рік. Скло, смальта, авторська техніка. Фото: Facebook/Херсонський художній музей Євген Архипенко розповів, що портрет складений зі смальти виробництва луганського підприємства, якого, на жаль, з 2014 року вже не існує. Технологія роботи некласична: кожний шматочок розміром 3х3 мм випилювався на спецобладнанні, підганявся під
конкретне місце та закріплювався на звичайному склі за допомогою специфічного клею. Оздоблена робота коштовною рамою рідкісного африканського дерева, якого в Україні не було – херсонцю допоміг її купити й доставити кум.
«Для мене велика честь, що ви взяли мою роботу», — зазначає автор. І ділиться своєю впевненістю, що викрадена російськими окупантами колекція музею обов’язково повернеться додому.