«Нічого не вдалось врятувати». Херсонський підприємець власноруч відновлює зруйнований російськими обстрілами магазин

3 недели назад 0

Херсонський підприємець Андрій Лебідь відбудовує магазин після обстрілу. Приміщення було зруйноване у вересні 2023 року. Врятувати не вдалося нічого. До повномасштабного вторгнення крамниця пропрацювала лише кілька місяців.

Стіни — це все, що лишилося від магазину після влучання російського снаряда, розказує його власник Андрій Лебідь. Після обстрілу знайомі допомогли розчистити приміщення від уламків, волонтери привезли плівку, щоб забити дах і вікна. Усі роботи чоловік робить власноруч.

"Все роблю власними силами. Коли у друзів є вільний час, вони теж можуть приїхати допомогти, там, фізичною силою щось перенести, піднести. Зробив стяжки, штукатурки, стіни, перестінки, тому що нічого не було. Потроху електрику заводжу, що по можливості можу й робимо", — говорить чоловік. Херсонський підприємець Андрій Лебідь у стінах зруйнованого обстрілами магазину, 19 червня 2024 року. Суспільне Херсон
Магазин почав працювати за кілька місяців до повномасштабного вторгнення. Під час окупації був зачинений, роботу поновили після звільнення міста. 21 вересня 2023, розказує Андрій, прокинувся від вибухів, о четвертій ранку спрацювала сигналізація. Коли прибіг до магазину, то побачив, що він горить.

"Тієї ночі окупанти обстрілювали цей район з градів, і один зі снарядів залетів прямо у приміщення. І все згоріло. Були постійні обстріли, тож пожежники не могли приїхати дуже швидко. Вони приїхали десь через години три-чотири. Вже під ранок все загасили, залишилися тільки голі стіни, більше нічого. Ні обладнання, нічого не залишилося", — каже Андрій. Херсонський підприємець Андрій Лебідь відбудовує магазин після обстрілів РФ, 19 червня 2024 року. Суспільне Херсон
Російські снаряди зруйнували холодильники, стелажі, дві каси, морозилки, дві вітрини, ятки на дві сторони для різних типів товарів тощо. Працюючих крамниць у цій місцевості не має, тому поки триває відбудова магазину чоловік відкрив інше приміщення, де місцеві жителі можуть придбати основні продукти.

"Життя йде, тому вирішив відновлювати, зробити людям, якусь дати надію, що не все так погано, що треба щось робити, не сидіти вдома і думати, що життя закінчилось. Треба показувати людям, що можна все, якщо захотіти", — говорить херсонець.