Нова сторінка в житті після окупації: багатодітній сім’ї з Херсонської області будують будинок

10 месяцев назад 0

Ілюстративний скріншот: uatv.ua
Пів року в окупації в постійному страху, потім складна евакуація з Херсонської області та пошук себе на новому місці. Так коротко можна описати історію 70-річної вчительки, яка виховує п’ятьох названих дітей. Наразі багатодітна сім’я обживається на Київщині, де в неї незабаром з’явиться власний дім, повідомляє .

Волонтери оцінили масштаби робіт на одній з ділянок у селі Ясногородка і замість недобудови планують звести новий модульний будинок.

“Він буде площею 90 м², одноповерховий. Мені здається, що цього більш ніж достатньо. Буде три спальні, кухня, вітальня, досить великий санвузол. Я думаю, що все буде добре. Інтер’єри ще розроблятимуть наші дизайнери. Попередній проєкт у нас уже є”, — розповів будівельник Антон.
Ольга та її чоловік виховують п’ятьох названих дітей. Унаслідок російської окупації рідного села сім’я була змушена виїхати з Херсонської області, тепер жити вони будуть у новому модульному будинку.

“У нас голову громади забрали, дуже сильно побили. Я з ним дружила. Ребра поламали йому, через 5 днів відпустили, і вдалося його вивезти”, — розповіла Ольга.
У російській окупації родина прожила пів року. Згадувати про ті часи досі важко.

“Довелося ховати прапори під ванну, тому що, судячи з новин, які ми чули про Бучу, це жахливо було. Ми стали абсолютно все ховати. Телефони з ноутбуками ми закопували, все ховали. Мене довелося ховати на горищі або ж на даху нашого сараю”, — сказала дитина Ольги.
Коли загарбники натякнули, що можуть забрати дітей, якщо ті не підуть до російської школи, сім’я вирішила виїхати.

“За Василівкою (Херсонська обл.) споруда була з великим куполом і там уже сказали, що це дуже серйозна перевірка, це Федеральна служба безпеки (ФСБ). І ось вони зайшли ззаду і спереду в автобус і почали перевіряти документи. Я дала документи на дітей, повністю всі, що це діти мої. А вони кажуть: “Це не ваші діти, а російські”. У мене документи випали з рук. А потім щось сталося, вони один з одним переговорили. І поки я збирала документи з підлоги, вони вибігли з автобуса. І водій сказав, що напевно, буде бомбардування, і ми поїхали” , — розповіла Ольга.
Ті страшні часи залишилися позаду, і родина адаптувалася на новому місці. Головна проблема зараз — відсутність власного житла. На ділянці, де буде новий дім, уже висадили сад.

Розбір завалів і відновлення пошкоджених через обстріли помешкань — уже стандартний напрям роботи для волонтерів цієї благодійної організації. Утім, вони вирішили запустити й новий — допомагати багатодітним сім’ям житлом.

“Це відновлення життя, за великим рахунком. У них було все, а зараз, ми бачимо, що вони починають не з нуля, а з мінуса. Таких родин у нас багато, і ми з нашими міжнародними партнерами та друзями, нашим українським бізнесом теж будемо допомагати таким родинам”,  — заявив керівник благодійної організації Дмитро Іванов.
Попри труднощі, які довелося пережити в російській окупації, Ольга впевнена — тут, на Київщині, в житті їхньої сім’ї починається нова щаслива сторінка.