Новий проект з мобілізації: як тепер ТЦК шукатимуть чоловіків
3 месяца назад 0
В Україні впроваджують новий проект, спрямований на пошук даних щодо військовозобов'язаних
Мобілізація в Україні / Фото: Getty ImagesУкраїнцям розповіли, у матеріалі ТСН.
Так, в Україні впроваджують новий проект, спрямований на пошук даних щодо військовозобов'язаних.
Заступник міністра оборони Катерина Чорногоренко на своїй сторінці у Facebook раніше розповіла, що уряд ухвалив постанову про експериментальний проект. Він дозволить автоматично перевіряти та актуалізувати дані про призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
"Дані щодо всіх чоловіків від 16 до 60 будуть актуалізовані через реєстри Державної міграційної служби, Мін'юсту та адміністрації Державної прикордонної служби. Це допоможе уникнути ситуацій, коли повістки приходять людям, які померли або перебувають за ґратами, а також допоможе виправити помилки щодо персональних даних" – пояснила вона.
Адвокат Андрій Межирицький, який, зокрема, спеціалізується і на питаннях мобілізації розповів у коментарі для ТСН.ua, як може працювати це нововведення і що саме зміниться для військовозобов'язаних.
"Це буде виглядати так: паспорти громадян України, як відомо, видає Держміграційна служба. Відповідно коли в людини щось змінюється, наприклад, потрапляє за ґрати, втрачає громадянство або вмирає, найдостовірнішу інформацію про це має Державна міграційна служба. Швидше всього, запроваджено механізм, який дозволить двом реєстрам обмінятися інформацією та уникнути в реєстрі "Оберіг" наявності "мертвих душ", – пояснив він.
При цьому він зазначив, що реєстри певним чином з'єднають для того, щоб працівники ТЦК змогли виявити осіб, яких, наприклад, немає у реєстрі "Оберіг".
"Я так розумію, що буде проведено синхронізацію реєстрів. Є два реєстри. Реєстр міграційної служби, куди внесено всіх громадян України за певними ознаками: прізвище, ім'я, по батькові, дата народження, серія та номер паспорта, можливо, ідентифікаційний код. І є реєстр "Оберіг". Там теж містяться дані на громадян.
За його словами, після аналізу програми комп'ютер видасть розбіжності про те, що в одному реєстрі інформація є, а в цьому – ні. Перелік розбіжностей буде опрацьовано посадовими особами. Остаточне рішення щодо конкретної людини теж прийматиметься посадовими особами.
Отже, особи, за якими будуть дані в одному реєстрі, а не буде в іншому, можуть потрапити до "червоного" списку.
"Робітник ТЦК буде розбиратися, що це за особа, яка інформація є, чи є він на обліку. Прийматиметься рішення про відправку повістки для явки та уточнення облікових даних. Є випадки, коли в реєстрі "Оберіг" людина значиться, а в реєстрі міграційної служби зазначено, що ця людина вже померла. Уповноважений працівник перевірить це, можливо, надішле запит до реєстру актів цивільного стану", – підкреслив адвокат.
У відповідь на запитання, чому вирішено актуалізувати дані і 16-річних, він сказав, що це вік, коли юнаки отримують приписне свідоцтво та коли їх приписують до певної призовної ділянки.