Обласна рада однією рукою знищує освіту, а іншою безкоштовно роздає майно
3 года назад 0
В Херсонській обласній раді запланували скорочення мережі навчальних закладів: відбувається об`єднання фахових коледжів — музичного та культури. Єдина мотивація таких дій – економія 1 мільйона 200 тисяч гривень на рік. Післявоєнна Німеччина розпочала відбудову з відкриття 160 музичних шкіл, розуміючи роль мистецтва у становленні суспільства. Суспільство, яке не вивчило музикантів та художників, не здатне розбудувати економіку. «Мерседес» без скрипалів не збудуєш.
Майном та заробленими громадою коштами розпоряджаються обрані нами люди. Вони вирішують чи фінансувати школи, коледжі, лікарні. Мусять піклуватися, щоб майно громади приносило людям найбільшу користь. Розмовами про нестачу коштів більшість депутатів Херсонської обласної ради мотивують закриття закладів. При цьому допускають продаж за безцінь майна, власником якого є всі херсонці. З одного боку – економія від скорочення закладів культури та мистецтва, з іншого – відвертий дерибан будівель та майна, що є в управлінні обласної ради. «Батьківщина» категорично проти будь-яких дій, що призводять до скорочення трудових колетивів закладів та знижують можливості для якісного навчання майбутніх митців та працівників культури.
На сесію обласної ради винесені питання безкоштовного або за безцінь розбазарювання обєктів, наприклад будівлі «Кіновідеопрокату» та комунальних аптек. Херсонська обласна рада через свій бюджет має підтримувати заходи соціального спрямування (лікарні, будинки-інтернати, хосписи, заклади культури та освіти), а не витрачати ці кошти на фінасування державних структур, які отримують його з державного бюджету. Безоплатна передача майнового комплексу КП «Кіновідеопрокат» з комунальної власності у державну власність Служби Безпеки України для будівництва житлового будинку – це подарунок за рахунок закриття та скорочення навчальних та медичних закладів. За свідченнями Голови бюджетної комісії Херсонської обласної ради Вікторії Гавренкової, в разі проведення відкритого конкурсу на продіж цього майна бюджет отримав би до 60 мільйонів гривень, що, наприклад, дозволило б утримувати коледжі — музичний та культури на протязі 50 років або додатково профінансувати 32 школи в сільській місцевості, які зараз закривають.
Сільський школяр, майбутні митець та працівник культури не мають можливості відкрити кримінальну справу чи організувати переслідування будь-якого керівника заради отримання подібних подарунків. Фракція «Батьківщина» буде звертатися до правоохоронних органів з метою надання діям належної оцінки.