Очолив один із факультетів захопленого окупантами університету: слідчі поліції Херсонщини повідомили фігуранту про підозру
5 месяцев назад 0
Під час окупації Херсона працівник Херсонського національного університету погодився співпрацювати з представниками країни-агресора. Фігурант став «деканом» одного з факультетів захопленого окупантами навчального закладу. Нині йому заочно повідомлено про підозру в колабораційній діяльності. Підозрюваному загрожує три роки ув’язнення.
Про це повідомляє пресслужба поліції Херсонської області.
Як розповів заступник начальника слідчого управління поліції Херсонщини Чермен Тускаєв, в антиукраїнській діяльності жителя Херсона викрили оперативники обласних управлінь СБУ та стратегічних розслідувань. Так, правоохоронці встановили, що після окупації обласного центру незаконно створена місцева влада захопила Херсонський національний університет. На його базі окупанти створили так зване «государствєнноє бюджєтноє образоватєльноє учрєждєніє висшєго образованія хєрсонской області «хєрсонскій тєхнічєскій унівєрсітєт»».
Після цього загарбники розпочали набір кадрів. На пропозицію працювати в незаконній освітній установі влітку 2022 року погодився й 45-річний працівник українського університету.
Він був призначений на посаду так званого «декана факультету інтегрованих технологій». Після призначення фігурант розпочав управління та керівництво організацією роботи факультету за стандартами освіти держави-агресора. Також псевдодекан увійшов до складу приймальної комісії з метою організації та забезпечення початку навчального процесу за російськими стандартами, а згодом особисто викладав і забезпечував здійснення освітнього процесу на факультеті виключно російською мовою. Невдовзі до деокупації Херсона фігурант взяв активну участь у переміщенні обладнання та технічної бази захопленого українського університету до Генічеська, де продовжив свою протиправну діяльність.
Слідчі інкримінували зловмиснику причетність до скоєння злочину, передбаченого ч. 3 ст. 111-1 «Колабораційна діяльність» Кримінального кодексу України. Тобто – вчинення громадянином України дій, спрямованих на впровадження стандартів освіти держави-агресора в закладах освіти. Нині за погодженням із обласною прокуратурою псевдодекану заочно повідомлено про підозру. Санкція статті передбачає покарання у вигляді виправних робот на строк до двох років або арешту на строк до шести місяців, або позбавлення волі на строк до трьох років із позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років.