Олексій Пономарьов: «Хто знає народну пісню, той розуміє, хто ми і для чого існуємо»
1 год назад 0
У вересні в херсонському артхабі в укритті працювала Креативно-терапевтична платформа. У її межах для дорослих та дітей, які постраждали від військової агресії рф та окупації, проходили майстер-класи, метою яких була арттерапія, покращення емоційного стану та зняття напруження.
Загалом відбулося десять подій, організованих «Фестивальним центром» за підтримки Українського культурного фонду. Одна із них – музична подія «Пісня поміж нас». Про те, як відбувався майстер-клас, розповів керівник музичної частини Херсонського театру Куліша, заслужений діяч мистецтв України та викладач Херсонського державного університету. Олексій Пономарьов.
Розкажіть детальніше про майстер-клас: як він відбувався, для кого та з якою метою?
Він відбувався в родинній обстановці. Завітало багато людей, як тих, хто проживає у Херсоні, так і гостей із інших міст, що були проїздом. Ми зібралися та співали народні й пісні, написані різними композиторами, які вже стали народними та відомими всім. Співали як поодинці, так і всі разом. Грали наживо, глядачі за бажанням акомпанували нам тамбурином, шейкером та іншими інструментами. Взагалі, атмосфера, яка панувала на цей час у залі, була дуже приємною, теплою, всі були як один організм.
Як підбирали пісні для майстер-класу?
Виключно ті, які ми знаємо з дитинства, які нам співали батьки, бабусі. Зокрема, «Чом ти не прийшов», «Ой, чий то кінь стоїть», «Червона рута», «Пісня про рушник» та інші.
Ми вели цей захід удвох з вокалісткою театру Іриною Чухаловою. Частину пісень співала вона від імені матері, дружини. Її чоловік захищає країну, вона мати двох дітей… Все було дуже органічно, бо сьогодні жінка є берегинею наших воїнів.
Як реагували глядачі? Чи багато присутніх відгукнулось та долучились до активностей?
Відгукнулось багато людей, адже вони потребують таких заходів, яку популяризують українське слово, українську культуру. Українська пісня є кодом нашої нації. Хто знає народну пісню, той розуміє, хто ми і для чого існуємо.
Чи потрібні такі заходи для херсонців та чому?
Коли ми з Іриною готувалися до майстер-класу, то самі ставили собі це питання. І лиш коли проводили цей захід, зрозуміли, наскільки він потрібний для херсонців. Вони волонтерять, допомагають військовим, приділяють увагу дітям, які навчаються дистанційно… Це все дуже складна робота. А ось спів, та й, взагалі, мистецтво – це те, що наповнює людей, заряджає енергією, щоб вони могли робити багато корисних справ вдома.