Ошукав понад 30 жінок, оформлюючи на них кредити: в Україні викрили злочинну аферу шахрая-ловеласа

3 часа назад 0

Понад  30 українок стали жертвами  шахрая з Рівного, який знайомився з ними через Telegram, входив у довіру та оформлював на них кредити. Загальна сума викрадених коштів склала  близько 300 тисяч гривень.
Про це повідомила  Львівської області. Зловмисника викрили оперативники кримінальної поліції та слідчі спільно з Галицькою окружною прокуратурою. Тепер йому загрожує до  8 років позбавлення волі .

Як працював шахрай Злочинець діяв у  Telegram-каналі для знайомств , де шукав своїх майбутніх жертв. Він використовував  психологічні прийоми , входячи в довіру до жінок та пропонуючи їм  додатковий заробіток . Основна схема афери мала такий вигляд:

  • знайомство – чоловік представлявся порядним і доброзичливим, створюючи образ надійної людини;
  • пропозиція підробітку – вигадував привабливі можливості легкого заробітку, що вимагали надання особистих даних;
  • доступ до банківських акаунтів – отримував фінансову інформацію жінок, обіцяючи, що вона потрібна для перерахування коштів;
  • оформлення кредитів – використовуючи отримані дані, брав онлайн-кредити на імена потерпілих, а гроші переказував на свої рахунки.

Більшість жінок навіть не підозрювали, що на їхнє ім’я оформлені позики. Вони дізнавалися про це лише після того, як  банки почали вимагати повернення боргів . Декілька ошуканих жінок, отримавши повідомлення від фінансових установ, усвідомили, що стали жертвами афери, і звернулися до поліції.

Після розслідування  обвинувальний акт скерували до суду . Шахрая звинувачують за ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України (Шахрайство). Санкція цієї статті передбачає  від 3 до 8 років ув’язнення . Щоб не стати жертвою шахраїв, варто дотримуватися основних правил фінансової безпеки:

  • не передавати свої персональні дані незнайомцям, навіть якщо вони здаються надійними;
  • не розголошувати дані банківських карток і доступи до фінансових акаунтів;
  • перевіряти інформацію про "легкий заробіток" – якщо пропозиція звучить занадто добре, щоб бути правдою, це може бути шахрайство;
  • використовувати двофакторну автентифікацію у банківських застосунках для додаткового захисту;
  • регулярно перевіряти свою кредитну історію, щоб вчасно виявити можливі несанкціоновані кредити.