Пенсії отримають не всі українці: кому приготували спеціальну виплату і який її розмір

2 месяца назад 0

В Україні ті, хто не виконає вимогу щодо стажу для виходу на , зможуть оформити державну соціальну допомогу. Її розмір гарантує, що українець, який втратив працездатність,  отримуватиме щонайменше прожитковий мінімум.

Про це повідомляє видання  Вийти на пенсію у 2024 році можна у 60, 63 та 65 років, але за наявності не менш ніж 31, 21 або 15 років стажу відповідно. У межах пенсійної реформи щороку вимоги до страхового стажу підвищуватимуться на рік до 2028 року. У 2028 році для виходу на пенсію у 60 років потрібно буде не менш ніж 35 років страхового стажу.

Якщо страхового стажу не вистачає,  можна оформити державну соціальну допомогу людям, які не мають права на пенсію. Розмір таких виплат становить різницю між прожитковим мінімумом для осіб, які втратили працездатність (у 2024 році це 2361 гривня), та середньомісячним доходом сім’ї на одну особу за останні пів року.

Проте максимальна сума допомоги не може перевищувати 100% прожиткового мінімуму для працездатних осіб,  тобто 3028 гривень на 2024 рік.

Заяву на надання соціальної допомоги слід подавати кожні шість місяців із відповідними документами. Однак на період воєнного стану в країні виплати продовжують автоматично.

Для оформлення соціальної допомоги потрібно звернутися до органу соцзахисту із заявою та такими документами:

  • декларацією про доходи та майно (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї) за останні шість календарних місяців або два квартали, що передують місяцю звернення за призначенням допомоги;
  • копією рішення про призначення опікуна (для недієздатної особи, якій призначено опікуна);
  • копією документа, що підтверджує повноваження представника закладу, що виконує функції опікуна над особою (для недієздатної особи, опікуна якої не призначено);
  • копією довідки про взяття на облік усередині переміщеної особи, посвідченням біженця або посвідченням особи, яка потребує додаткового захисту, видом на постійне проживання або видом на тимчасове проживання (за потреби);
  • копією довідки про реєстрацію місця проживання.