Пішов із життя Василь Чорношкур – народний артист України, легенда Херсонщини

1 месяц назад 0

Сумна звістка прийшла з Києва: 25 січня 2025 року пішов із життя народний артист України Василь Андрійович Чорношкур. Його багаторічна творча діяльність і безмежна відданість мистецтву залишили незабутній слід у серцях його шанувальників.

Василь Чорношкур народився в Запоріжжі та здобув акторську освіту в Київському державному інституті театрального мистецтва імені І. Карпенка-Карого. Своє професійне життя він присвятив Херсонському обласному академічному музично-драматичному театру імені Миколи Куліша, де працював понад 40 років.

Завдяки таланту, майстерності та глибокому розумінню акторської справи, Василь Андрійович здобув визнання і любов публіки. У 2001 році йому було присвоєно звання народного артиста України. Окрім сценічної діяльності, він був професором Херсонського державного педагогічного університету, де передавав свій багатий досвід наступним поколінням.

Після виходу на пенсію актор переїхав до Києва, але його "заслужений відпочинок" став лише новою главою в його творчій кар'єрі. Він працював диктором на Українському радіо, був ведучим улюбленої дитячої передачі "Вечірня колисанка" на Радіо Культура, яку досі пам’ятають тисячі слухачів.

Актор також зробив внесок у кіномистецтво. Його фільмографія включає такі популярні проєкти, як "Вікно життя", "Лікар Ковальчук", "Чуже життя", "Кріпачка" та "Опер за викликом". Особливе визнання отримав фільм "Це я", в якому Чорношкур зіграв одну з ролей. Ця стрічка здобула спеціальний приз на Міжнародному кінофестивалі в Анкарі (Туреччина) та Гран-прі на фестивалі в Луканії (Італія).

Василь Чорношкур запам’ятається як Майстер сцени, людина з великою душею, яка залишила світлий слід у мистецтві України. Його творчість і доброзичливість назавжди залишаться в серцях усіх, хто мав честь знати його та працювати поруч.

Світла пам'ять народному артисту України, який усе своє життя присвятив служінню мистецтву.