Після релокації з Каховки підприємиця покращила свій ткацький бізнес із використанням ШІ

5 часов назад 0

Підприємиця з Херсонщини Лариса Боден модернізувала свій ткацький бізнес на Івано-Франківщині завдяки участі в проєкті Women Empowerment in Manufacturing. Програма підтримує жінок у промисловості, які продовжують розвивати справу попри війну.
Про це  в GIZ Ukraine.

Історія підприємиці 8 років Лариса працювала маркетологинею в одній з найвідоміших компаній Херсонщини. Виробництво Vandra Rugs розташовувалося в Каховці, а родина Боденів жила в сусідньому селі Любимівка. У 2022 році вона була змушена виїхати з Каховки на Івано-Франківщину. Частину майстринь вдалося евакуювати до міста Косів, однак більшість обладнання залишилася в окупації.

Тоді підприємиця змогла винайняти 10-тонну фуру. З її допомогою під виглядом особистого майна бізнесмена з Китаю вивезли 3 розібрані верстати й готові килими. Найбільший, 7-метровий верстат залишився в Каховці.

Лариса розповіла, як вона вдосконалила роботу свого підприємства у Косові:

«Ми впровадили Kanban-дошки, автоматизували облік часу та оптимізували процеси. За допомогою штучного інтелекту ми навчились систематизувати замовлення, зменшили обсяг ручної роботи, а головне — тепер можемо точно рахувати собівартість і прозоро планувати виробництво» .

Проєкт Women Empowerment in Manufacturing реалізували в межах програми EU4Business: Recovery, Competitiveness and Internationalisation of SME. Ініціативу фінансують Європейський Союз та уряд Німеччини (BMZ), а впроваджує GIZ Ukraine.

Фото: LinkedIn GIZ Ukraine