Погрожувала освітянам підвалом. Людмилу Ковтун, «міністра» освіти Херсонщини, про яку писав ЦЖР, засудили на десять років тюрми

4 часа назад 0

50-річна Людмила Ковтун, окупаційна міністерка освіти Херсонської області визнана винною в колабораційній діяльності. Про її призначення писав ЦЖР. 29 квітня Херсонський міський суд виніс їй заочний вирок – десять років позбавлення волі з конфіскацією всього майна.

Про це повідомляє з посиланням на .

Суд встановив, що  Ковтун Людмила Михайлівна , 10 жовтня 1974 р. н., уродженка і мешканка міста Генічеськ Херсонської області, у 2022 році добровільно заступила на посаду начальника місцевого окупаційного відділу освіти. На початку 2023 року її посаду перейменували на «начальник отдела по работе с образовательными учреждениями Генического муниципального округа».

Людмила Ковтун давала інтерв’ю російським пропагандистам, в якому розповідала про отримання від представників путінської партії «Єдина Росія» книг класиків російської літератури захопленими бібліотеками Генічеської громади. Вона ж нагороджувала викладачів, які погодились співпрацювати з ворогом.

Пізніше окупанти призначили Людмилу Ковтун заступницею так званого міністра, а згодом – міністром окупаційного міністерства освіти і науки Херсонської області. Про це . Людмила Ковтун – на передньому плані За словами свідка, Ковтун працювала в централізованій бухгалтерії з обслуговування закладів освіти Генічеської міської ради. Під час окупації на Ковтун поклали обов’язки керівника цієї установи, щоб вона підписувала платіжні доручення на виплату зарплати з українського бюджету.

«У квітні 2022 року російські окупанти зібрали директорів усіх навчальних закладів Генічеської громади на нараду, де пропонували співпрацю. Людмила Ковтун спитала на ній у гауляйтера Генічеська, чи буде в школах вивчатися українська мова. Той відповів, що це залежатиме від бажання батьків. Ковтун сказала, що ті, напевно, захочуть. Тож я зрозуміла, що вона погоджується на співпрацю. В подальшому Ковтун постійно ходила на наради до окупаційної адміністрації, казала, що адмінбудівля відділу освіти вже є російською, що на Україну вона вже не працює. Людмила Ковтун погрожувала освітянам, які працюватимуть на Україну підвалом», – сказала свідок у суді.

Суд визнав Людмилу Ковтун винною в колабораційній діяльності за ч. 5 ст. 111-1 КК України. Заочний вирок – десять років позбавлення волі з конфіскацією всього майна та позбавленням права обіймати будь-які посади в органах влади, у державних та комунальних підприємствах, установах та організаціях, що надають публічні послуги протягом 15 років. 

У Людмили Ковтун конфіскують 2/4 частини житлового будинку з господарськими та побутовими спорудами.

Вирок суду ще не набрав законної сили.