Поліція Херсонщини попереджає громадян про небезпеку дистанційного мінування
18 часов назад 0
Останнім часом російська армія проводить дистанційне мінування населених пунктів правобережжя Херсонської області, використовуючи для цього безпілотники, артилерію та реактивні системи залпового вогню.
Про це інформує пресслужба поліції Херсонської області.
Ворог розкидає міни-«пелюстки» на житлові квартали, узбіччя й дороги, парки і береги річок, перетворюючи їх на смертельно небезпечні зони. Особливо уважними варто бути жителям прибережних районів.
Важливо пам’ятати, що міни є малопомітними, особливо у нинішніх погодних умовах. Тому уникнути трагедії допоможе дотримання правил безпеки та обережність. Не ризикуйте власним життям – не пересувайтеся небезпечними маршрутами та уважно дивіться під ноги.
Як виглядає міна-«пелюстка»? Це протипіхотна фугасна міна радянського періоду. Зовні вона нагадує певну запчастину чи лист із дерева, має невеликий розмір. Такі міни можуть бути зеленого або коричневого кольору, тому в траві, у листі або на ґрунті стають дуже малопомітними. А шорстка поверхня їх корпусу вже за кілька годин збирає на себе пил, дрібне сміття і в результаті небезпечний боєприпас зливається з навколишньою ділянкою. Також ворог фарбує міни й обробляє їх клеєм, аби ще більше унеможливити виявлення цих пасток.
Принцип дії міни – натискний. Щоб вона спрацювала, на неї достатньо наступити або наїхати. «Пелюстка» людину не вб'є, але може суттєво покалічити кінцівки. Також її спрацювання може пошкодити автомобіль або вивести його з ладу.
Такі міни не мають механізму самоліквідації й можуть лежати роками, поки на них не наступлять або не наїдуть. Також вони мають здатність самовільно спрацьовувати внаслідок перепаду тиску або температури. Тому ця зброя вкрай небезпечна для місцевих, адже дуже непомітна у навколишньому середовищі.
Поліція вкотре закликає громадян бути вкрай обережними та не піднімати з землі незнайомі предмети. Поясніть дітям, як виглядають міни та чому не можна торкатися невідомих предметів.
Основні правила, як убезпечити себе та близьких:
— не ігноруйте таблички із написом «Обережно! Міни!», якими позначають небезпечні території;
— не наближайтеся до підозрілих предметів та не чіпайте їх руками;
— за можливості пересувайтеся перевіреними маршрутами;
— утримайтеся від відвідування узбережжя річок, лісів, полів, лісосмуг та парків;
— якщо помітили міну чи підозрілий предмет, зупиніться та відійдіть на безпечну відстань. Потім одразу повідомте про знахідку поліцію або рятувальників за номерами 102 чи 101;
— якщо є така можливість, то позначте виявлену небезпечну ділянку і прослідкуйте, щоб до прибуття фахівців ніхто до неї не наближався;
— також слухайте повідомлення місцевих органів влади та поліції про безпечні й небезпечні зони, ця інформація постійно оновлюється.
Головне правило – не торкатися нічого, що здається незнайомим або підозрілим.