Понад 190000 гривень протягом останнього тижня втратили жителі області під час онлайн-шопінгу: поліція закликає бути пильними

7 часов назад 0

Більшість потерпілих потрапили на шахраїв-продавців, через що покупці втратили майже 34000 гривень. Проте не пощастило й самим продавцям. Вони залишилися без майже 159000 гривень.

Про це інформує пресслужба поліції Херсонської області.

Так, до поліції звернулася 50-річна жителька Корабельного району. Жінка повідомила про те, що на початку місяця на сайті з продажу різноманітних товарів вирішила придбати зернові культури. Після цього у месенджері з нею зв’язався продавець і повідомив про необхідність сплатити вартість насіння наперед. Жінка перерахувала на вказану банківську картку 9190 гривень. Проте збіжжя до неї так і не привезли.

28-річна жителька Широкої Балки за оголошенням в одній із соціальних мереж вирішила придбати взуття, перерахувала за нього 4200 гривень та вже кілька днів чекає на покупку. Однак продавець на зв’язок не виходить. 

А 20-річний херсонець в інтернеті побачив оголошення про продаж мотоциклу та сплатив за нього 9000 гривень. Проте транспортний засіб до нового власника так і не доїхав.

Аналогічно 2500 гривень втратив 40-річний житель обласного центру через онлайн-покупку білетів на фестиваль, 6500 гривень – 21-річна містянка під час покупки деревини та свій замовлений товар вартістю 2462 гривні не отримала 53-річна херсонка.

Проте громадяни втрачають кошти не лише через покупки. Жертвами шахраїв стають і продавці.

Так, 37-річна громадянка розмістила на сайті оголошення про продаж речей. Згодом у месенджері їй надійшло повідомлення від потенційного покупця про начебто оплату товару, що можна перевірити за певним посиланням. Жінка перейшла за ним, після чого з її банківської картки кількома транзакціями на невідомі рахунки перерахувалися 124500 гривень.

Аналогічним чином без майже 34000 гривень залишилася 30-річна жителька Дніпровського району, яка через онлайн-магазин продавала дитячий одяг.

Вкотре наголошуємо: щоб не стати жертвою подібних схем шахрайства, слід скористатися усіма можливими засобами, аби перевірити продавця на доброчесність та дізнатися його рейтинг довіри. Не можна довіряти занадто низьким цінам на товари, а слід обов’язково спочатку порівняти вартість з іншими інтернет-магазинами або сайтами з продажу товарів, здійснювати оплату замовленого товару варто лише після його отримання та перевірки на відповідність.