Понад 38 мільярдів гривень – прямі збитки, заподіяні сільському господарству Херсонщини через втрати ґрунтів внаслідок війни
4 месяца назад 0
Понад 38 мільярдів гривень – прямі збитки, заподіяні сільському господарству Херсонщини через втрати ґрунтів внаслідок війни.
Про це йдеться у дослідженні Товариства дослідників України, участь в презентації якого взяли перший заступник начальника Херсонської ОВА Дмитро Бутрій та директор Департаменту розвитку сільського господарства та зрошення Дмитро Юнусов.
Аналіз провели на замовлення Мінекономіки й Мінагрополітики, а також у співпраці із Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН.
росія знищує не лише українські міста та села, а й екосистему. Тому постає нагальна потреба в оцінці завданої шкоди, що дозволить стягнути її під час виплат агресором репарацій.
Дослідники опрацювали інформацію щодо 8 громад області, котрі розташовані за 20 кілометрів від лінії фронту.
На основі дешифрування космічних знімків високої якості, ідентифіковано понад 310 тисяч кратерів, діаметром від 0,5 до 26,1 метра. Це потребуватиме переміщення ґрунту, обʼємом в 1,6 мільйона кубометрів.
Безпосередньо вибухи пошкодили 3,4 тис. гектарів орних земель, потенційно забрудненими можуть бути ще 26,9 тис. гектарів. Крім цього, 7,3 тис. га ґрунтів зазнали ущільнень через пересування військової техніки, у деяких випадках ця частка досягає 50-100 %.
Координаторка програми Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН Тіфейн Лукас переконана, що передусім проведене дослідження буде корисним для фермерів. Адже вони зможуть планувати яку продукцію вирощувати на своїй землі.
Результати дослідження дадуть змогу аргументовано доводити, що продукція, вирощена на тій чи іншій ділянці, не є забрудненою та небезпечною.
Також це дозволить підвищити ефективність розмінування херсонських полів. Адже ще близько 200 тисяч гектарів земель – потенційно заміновані.
“Така оцінка необхідна в першу чергу для формування плану рекультивації сільськогосподарських земель та є надзвичайно важливою для формування подальшої стратегії розвитку сільського господарства Херсонщини”, – підсумував результати дискусії Дмитро Бутрій.