Пошуки доступного житла для ВПО. Історія переселенки та громадської активістки з Херсона
5 часов назад 0
У вересні 2024 року Лілія Александрова виїхала з Херсона до Києва через погіршення стану здоров'я. Знайти житло у столиці для себе та двох дітей виявилося для неї складним завданням. Родина переселенців має єдине джерело доходу — пенсію Лілії по інвалідності. Тому жінка шукає доступний варіант, щоб на час її лікування діти мали де жити.
З вересня 2024 року херсонка Лілія Александрова з донькою та сином живуть у Києві. Під час окупації Херсона жінка брала участь у русі громадського спротиву "Жовта стрічка". Говорить, виїхати з міста змусили проблеми зі здоров'ям.
"У мене є захворювання, які мене турбують. Під час окупації у мене не було можливості лягти до лікарні. А таблетоване лікування — це не лікування, по факту. Воно може бути в перервах між стаціонаром", — сказала вона. Лілія Александрова у середмісті Києва. Лілія Александрова
Лілія має третю групу інвалідності, але стан здоров'я погіршився, каже жінка. Зараз вона проходить обстеження перед госпіталізацією.
"Я наразі здаю аналізи, загальні вже здала. Треба ще зробити кардіограму, потім здати на РВ. Але спочатку мені вже потрібно десь жити в іншому місці, а тоді — йти до лікарні", — пояснила жінка. На майдані Незалежності. Лілія Александрова
Деякий час Лілія з сином і донькою проживала у знайомої, потім — в одному з київських прихистків. Термін проживання спливає, а проблема із пошуком житла ще не вирішена, каже вона.
"Вони стараються допомагати. Але все одно їх ресурси обмежені. Вони не можуть зробити так, щоб ті, кого заселили, жили там постійно. А віднайти житло важко. У мене особисто така ситуація, що мені треба знаходитися в Києві. У моєї доньки Каті тут навчальний заклад. Він від Херсона, але тренувальна база заходиться тут. У Херсоні вона зруйнована, тож донька має тренуватися тут, щоб підтримувати форму. Олексій, менший син, зараз в 11 класі, а Катя — на другому курсі спортивного коледжу", — сказала Лілія Александрова. Кімната в гуртожитку в районі Оболонь, за яку просять близько чотирьох тисяч гривень на місяць. Лілія Александрова
За її словами, житло шукає через волонтерів та соцмережі, але для родини переселенців з мінімальним доходом знайти оселю в столиці важко.
"Я підключалась до трьох груп, які надають можливості віднайти житло. Там також виклала свій особистий пост. Багато чого я вислухала, звичайно. І неприємного зокрема. Хто як реагує", — ділиться жінка.
Лілія говорить, що знайшла тимчасовий варіант житла для дітей на період свого лікування. І додала, що якщо проблема із житлом не буде вирішена, родині доведеться повернутись до Херсона.