Повістки на блокпостах: у яких випадках можна відмовитись без наслідків і штрафів

2 дня назад 0

Вручення повісток у будь-якому місці, зокрема на блокпостах, стало звичною практикою під час воєнного стану в Україні. Проте законність таких дій часто викликає питання у громадян.

Згідно з українським законодавством, місця вручення повісток чітко не регламентовані. Це означає, що представники територіальних центрів комплектування мають право вручати повістки у різних місцях, включно з блокпостами, за умови, що особу, якій вручається документ, ідентифіковано. Для цього потрібен документ, що посвідчує особу: паспорт, водійське посвідчення чи інший офіційний документ.Експерти наголошують: є випадки, коли вручення повістки на блокпості суперечить закону. Наприклад:

  • Заповнення порожніх бланків на місці. Якщо черговий на блокпосту має попередньо підписані начальником військкомату бланки, які він заповнює для будь-кого зі зупинених, це грубе порушення.
  • Відсутність перевірки особи. Якщо представники ТЦК не перевірили документів або не впевнилися у вашій особі, вручення вважається нелегітимним.

Якщо ви впевнені, що повістку вручили з порушеннями, варто дотримуватися наступного алгоритму:

  • Фіксуйте процес вручення на відео. Це ваше право і ключовий доказ у разі оскарження.
  • Запишіть імена та посади осіб, які вручають документ.
  • Складіть акт відмови. Він може бути підставою для оскарження повістки в суді чи військовій адміністрації.
  • Проконсультуйтеся з юристом. Професійна допомога допоможе ефективніше захистити ваші права.