ПриватБанк пояснив розкриття банківської таємниці за карткою “Національний кешбек“
2 недели назад 0
ПриватБанк використовує дані, що передаються в рамках програми "Національний кешбек", лише для нарахування кешбеку. Таку заяву зробила пресслужба банку.
У повідомленні "ПриватБанку" йдеться про те, що підписання письмового дозволу на розкриття банківської інформації від кожного користувача перед відкриттям віртуальної картки "Національного кешбеку" – це вимога українського законодавства.
При цьому "ПриватБанк", як і всі інші учасники програми "Національний кешбек", передає лише інформацію про транзакції витрат або повернення товарів у магазинах, зареєстрованих як продавці українських товарів. Усі інші операції та дані клієнтів не розголошуються.
Державну програму "Національний кешбек" в Україні реалізують уже кілька місяців (якщо бути точнішим, то з вересня 2024 року), але питання розкриття банківської таємниці стало актуальним зовсім недавно.
Про це заговорили після того, як 1 грудня 2024 року розпочався прийом заявок на 1000 грн у рамках програми "єПідтримка". На грошову допомогу від держави у розмірі 1000 грн можуть розраховувати всі українці, у тому числі й діти, які перебувають на території України (вже подали понад 4 млн заявок).
Для отримання "тисячі Зеленського" потрібно подати заявку у мобільному додатку "Дія". Гроші нараховуватимуть на віртуальну картку "Національного кешбеку". Перед відкриттям віртуальної картки "Національного кешбеку" потрібно надати дозвіл на розкриття банківської інформації. Це обов'язкова умова.
Гроші за програмою "єПідтримка" виплачуватимуть не лише на віртуальну картку "Національного кешбеку", але також через відділення "Укрпошти". Але це не готівка. До речі, "Укрпошта" з 4 грудня 2024 року вже виплачує ці гроші (пенсіонерам, отримувачам соціальної допомоги та інвалідам І й ІІ групи). Одержувач обирає послугу та вказує її вартість, а "Укрпошта" здійснює оплату.
Прем'єр-міністр України Денис Шмингаль вважає, що гроші за програмою "єПідтримка" отримають близько 9 млн українців. Заявку можна подати до кінця лютого 2025 року, а витратити гроші можна протягом 2025 року. На які цілі? Наприклад, на оплату комунальних послуг, Інтернету, мобільного зв'язку, на купівлю українських продуктів та товарів.
Слід зазначити, що Нацбанк України розкриває банківську таємницю під час розслідування кримінальних справ, пов'язаних із злочинами у банківській системі. Доступ до документів та речей надають на запити правоохоронних органів. Наприклад, прокуратури, СБУ, поліції.