Рух — порятунок від стресу. Як у Херсоні займаються східними танцями та готуються до виступів

7 часов назад 0

Заняття зі східних танців проводять у Херсоні під звуки вибухів. Жінки збираються на тренування тричі на тиждень. Постійно беруть участь у фестивалях і змаганнях. Учасниці колективу впевнені — східні танці не просто вид мистецтва. Тренування допомагають їм відновити душу, порелаксувати та відчути своє тіло "по-новому".

Східні танці для любителів та професіоналів в Херсоні — це в першу чергу інструмент, який допомагає місцевим жінкам підтримувати емоційну рівновагу. Саме так про улюблене заняття відгукується тренерка, президентка Української асоціації виконавців східного танцю у Херсоні та області  Альона Цигурова .

"За стінами нашого залу скидають вибухівку з дронів, обстрілюють, але ми біжимо на танці. Прийшли, увімкнули музику, переключилися. Після тренування виходимо і сприймаємо цей світ кращим, ніж він є", — зазначає тренерка.

Жінка займається східними танцями понад 18 років. Почалось все з того, що вона шукала заняття, яке б допомогло схуднути після пологів. Тренування колективу східних танців. Херсон, липень 2025 року. Суспільне Херсон
"Виявилось, що це не просто додаткові фізичні навантаження. Східні танці не просто вирівнюють поставу, зміцнюють фігуру, вони гарно працюють і в психологічному плані. Це своєрідний антистрес", — впевнена Альона.

Дівчата, які обрали для себе східні танці, переконані: під час цих занять працює весь організм. З жодним спортзалом це не порівняти.

"Тут працює все: ноги, стегна, голова, плечі. Всі м'язи рухаються. До того ж всі вправи треба запам'ятовувати, синхронність зберігати", — говорить відвідувачка занять  Руслана Романюк. Учасниця колективу Ірина Каретна під час тренування. Херсон, липень 2025 року. Суспільне Херсон
Ірина Каретна займається танцями пʼятий рік. Говорить, це допомагає їй підтримувати фізичну форму і боротися зі стресом.

"Східні танці змінили мене. Я полюбила своє тіло, розкрилась як жінка, матір, бабуся. Рідні пишаються мною" , — говорить Ірина.

Колектив херсонських танцівниць складається з жінок, старше 40 років. Але і тут є виключення.  Ярослава Шерстюк займається східними танцями два роки. Дівчина спочатку записалась на фітнес, а потім відкрила для себе танцювальний напрямок. Учасниці колективу східних танців. Херсон, липень 2025 року. Суспільне Херсон
"Мені заняття дуже подобаються. Танець — це розповідь душі, через рухи ми висловлюємо емоції, почуття, транслюємо свої думки", — каже Ярослава.

Дівчина відвідує заняття з танців разом з матір’ю. Через місяць тренувань вони взяли участь у змаганнях у Львові. На сцені виступали дуетом та усім колективом. До Херсона привезли два кубки.

"У наш нелегкий час танці — це джерело душевного спокою. Ми ніби в іншому світі, коли танцюємо. Занурюєшся у процес — і відволікаєшся від того, що коїться навколо", — впевнена  Марина Шерстюк. Марина Шерстюк — учасниця колективу східних танців. Херсон, липень 2025 року. Суспільне Херсон
До повномасштабного вторгнення колектив постійно брав участь в обласних і всеукраїнських змаганнях та фестивалях. Продовжують це робити й зараз. За кілька тижнів колектив представить Херсон на фестивалі "Батерфляй" у Черкасах.

"Для нас це не просто змога себе показати. Ми перемагаємо, викладаємось на 200%, сприймаємо це не як хобі, а і як привід показати результат наших занять. Тому танці в нас виходять емоційними та яскравими", — говорить тренерка Альона Цигурова.