Що загрожує за неявку до військкомату та ухилення від призову в Україні: детальне роз’яснення

12 месяцев назад 0

Під час загальної мобілізації в Україні  вручити повістку можуть на вулиці або на блокпосту, бо це не суперечить закону.  Водночас  за неявку до військкомату без поважних причин передбачено адміністративне покарання.
А  за ухилення від призову загрожує кримінальне покарання . Про це повідомили у 

"Під час загальної мобілізації в Україні громадяни країни отримують повістки про призов на військову службу не лише за місцем проживання, роботи, а й на вулицях або ж на блокпостах. Такий формат не суперечить закону" , – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що  вручення повістки ще не означає, що чоловіки повинні відразу відправлятися на фронт . У ньому мають бути зазначені дата і час прибуття до територіального центру комплектування для проходження військово-лікарської комісії.

Тобто вручення повістки – це насамперед виклик до військкомату, який передбачає перевірку даних громадянина і визначення його придатності до служби.

Якщо ж людина не з'явиться на виклик до територіального центру комплектування,  це тягне за собою накладення штрафу у розмірі від 1700 до 3400 грн .

Крім того, за ухилення від призову на військову службу під час мобілізації загрожує  кримінальна відповідальність на строк від 3 до 5 років .

Як повідомлялося раніше, українські прикордонники з початку повномасштабного російського вторгнення  Близько тисячі з них – під час спроби виїхати за підробленими документами.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.