Спеціальна комісія з питань захисту прав ВПО надала рекомендації Херсонській ОВА: про що йдеться

5 месяцев назад 0

Відбулося чергове засідання Тимчасової спеціальної комісії з питань захисту прав ВПО та інших осіб, постраждалих від війни. Під час заходу доповідали керівники Херсонської, Миколаївської та Одеської областей.

Про питання, що порушувалися під час засідання,  член комітету Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції ТОТ Сергій Козир. За його словами, інформації багато, як і завдань, які потребують термінового рішення.

За словами Козиря, Херсонщина залишається дуже небезпечним регіоном, який щодня обстрілюється армією РФ, через це його досвід з поводження з ВПО та людьми, які постраждали від війни, є унікальним.

«І ми розуміємо складність всіх процесів, але є багато нюансів. Це і відкриття хабу в Одесі від обласної влади, і корупційні скандали, які часто висвітлюються у ЗМІ, і заморожена відбудова Посад-Покровського», –  прокоментував Козир.
За його словами, звернули увагу керівництва області на те, що в Апостолове Дніпропетровської області проживає велика кількість ВПО з Херсонщини, але там відсутнє водопостачання і місцева влада понад 2 роки не може розв'язати це питання самостійно.

Також обговорили ситуацію на в Одеській та Миколаївській областях. Так, на Одещині є проблеми з недостатьою кількістю безкоштовного житла для ВПО. Нині в області проживає близько 50 тисяч ВПО з Херсонщини, які винаймають квартири, працюють і релокували бізнес. Тому комісія рекомендувала пропрацювати це питання  з  міжнародними донорами та партнерами .

Як зазначає Сергій Козир, за результатами розгляду питань засідання Тимчасовою спеціальною комісією було рекомендовано Херсонській ОВА збільшити обсяги видатків обласного бюджету та бюджетів територіальних громад області на задоволення потреб ВПО.

Також повідомляється, що Комісія рекомендує Державній аудиторській службі України провести фінансовий аудит бюджету Херсонської області за період з початку 2022 року по 31 травня поточного року.

Серед інших рекомендацій, наданих Херсонській ОВА:

– зібрати інформацію про орієнтовний розмір завданих збитків внаслідок російської агресії на ТОТ та територіях бойових дій в межах області;
– зібрати інформацію щодо кількості громадян України, які мають вціліле житло на ТОТ в межах адміністративних кордонів Херсонської області і бажають отримати компенсації за таке житло за умови юридично оформленої відмови від права власності на таке житло;
– надати пропозиції Кабінету Міністрів України щодо імплементації дій щодо фінансування відновлення пошкоджених внаслідок російської агресії житлових об’єктів на території Херсонської області для забезпечення гідних умов проживання жителів області;
– звернутись до Прем'єр-міністра України з пропозицією внести зміни до переліку необхідної інформації під час формування заяви про знищене майно в Дії та ЦНАПах, а саме – прибрати обовʼязкове поле про адресу та номер будинку для дачних та садових будинків;
– з огляду на незавершення заходів, спрямованих на забезпечення населення водопостачанням після підриву Каховської ГЕС, звернутись до Прем'єр-міністра України з пропозицією проаналізувати можливі варіанти забезпечення населення водою, а також з питанням щодо заборони припинення надання населенню житлово-комунальних послуг у разі їх неоплати або оплати не в повному обсязі (на тимчасово окупованих та територіях, включених до переліку територій, на яких ведуться бойові дії).

 Фото зі сторінки Сергія Козиря