Спецоперація з повернення в дику природу тритонів, врятованих після теракту на Каховській ГЕС

1 год назад 0

Після підриву російськими окупантами дамби Каховської ГЕС чималу кількість тварин течією винесло з Херсонщини на узбережжя Чорного моря. До їхнього порятунку долучилася Одещина –  для врятованих вужів, гадюк, ондатр, жаб, тритонів та інших тварин.

Через три місяці після трагедії природоохоронці повернули тритонів у дику природу. Як днями Асоціація зоопарків України, земноводних відвезли та випустили в Дніпро.

Усе літо врятованими тритонами опікувалися працівники Одеського зоопарку. Директор зоопарку Ігор Біляков та його підлеглі доклали всіх зусиль, щоб забезпечити амфібіям нормальні умови існування протягом спекотного південного літа. Зваживши ризики та переваги повернення тритонів в їхні біотопи та подальшого утримання в неволі, фахівці вирішили повернути земноводних у дику природу.
Директор Одеського зоопарку Ігор Біляков із врятованими тритонами. Одеса, червень 2023 р. Операцію проводили 14-15 вересня, але її проведення вимагало від учасників справжньої мужності, зазначає АЗУ.

«Працювати довелося в регіоні, який постійно обстрілюється, дороги розбиті снарядами. На певних ділянках доводилося їхати максимально швидко та не зупинятися (так радили на пунктах пропуску). Така перспективна для випуску тварин місцевість, як заплави Дніпра, виявилася недоступною через постійні бойові дії», — ідеться в повідомленні.

Випустили тритонів на території Нижньодніпровського національного природного парку. Але перед тим учасники акції побували в місцях, які колись були узбережжям Каховського водосховища. Хотіли на власні очі ознайомитися із ситуацією.

«Виявилося, що територія, яка до підриву греблі Каховської ГЕС була дном водосховища, вкривається рослинністю. Ні про яку «пустелю» в цих місцях мова не йде», — зазначено в повідомленні АЗУ.

Усього було випущено 32 тритони: 27 самок та 5 самців. Фахівці попрацювали з кожною твариною: провели огляд, сфотографували, зібрали зразки. Ці дані в перспективі допоможуть зрозуміти, чи була транслокація успішною.