Сплив останній термін. Українців суворо оштрафують за неоновлення даних у ТЦК: що потрібно знати

2 месяца назад 0

В Україні сьогодні, 16 липня, сплив термін, у який військовозобов'язані мали оновити свої дані. Таким громадянам загрожують суворі  –  від 17 000 до 25 500 грн  (замість 510-850 грн., як це було раніше). При цьому українці можуть самостійно перевірити такі штрафи через спеціальну систему Мін'юсту.

Відповідальність за порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку передбачена  статтями 210 та 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (). А підвищення штрафів було передбачено законопроектом , який  уже став законом і набув чинності 19 травня 2024 року.

Ці штрафи, як підтвердили , починають виписувати саме з 16 липня. З 19 травня до цієї дати  діяв термін для поновлення громадянами своїх військово-облікових даних. Українці повинні були оновити  три основні категорії даних :

  • місце проживання;
  • номер телефону;
  • електронну адресу (за наявності).

Штрафи за не оновлення даних та неявку до ТЦК: які суми Новим законом передбачається, що розміри штрафів під час воєнного стану вищі, ніж у мирний час. Так,  штраф за порушення правил військового обліку (ст. 210 КУпАП) встановлено у такому розмірі:

  • у мирний час – від 3400 до 5100 грн;
  • у особливий період (у тому числі під час воєнного стану) –  від 17 000 до 25 500 грн .

Штраф за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію (ст. 210-1 КУпАП)  різний для фізосіб та юросіб . Для пересічних громадян:

  • у мирний час – від 5100 до 8500 грн;
  • у особливий період (включаючи воєнний стан) – від 17 000 до 25 500 грн.

Для юридичних осіб та посадових осіб органів влади, підприємств, установ, організацій штрафи вищі:

  • у мирний час – від 17000 до 34000 грн;
  • у особливий період (зокрема, під час воєнного стану) – від 34 000 до 59 500 грн.

Крім того, слід враховувати, що  ТЦК наразі можуть виписувати штрафи за ст. 210 та ст. 210-1 КУпАП  без складання протоколу – виносити ухвалу про це. Оскаржити штраф можна лише у судовому порядку.

Перевірка штрафів від ТЦК: як дізнатися, чи є штраф чи ні Щоб перевірити, чи були накладені штрафи від ТЦК, не слід відвідувати органи державної виконавчої служби. Як пояснили в , для цього потрібно запровадити особисті дані до (Автоматизовану систему виконавчого провадження) – ця інформація надається  безкоштовно .

Для пошуку в системі потрібно обов'язково ввести  ім'я, прізвище та дату народження . У разі, якщо вже існує виконавче провадження, і суд вирішив стягувати заборгованість примусово, можна запровадити номер такого провадження та дату його реєстрації.
Таке провадження відкривається у разі несплати штрафу, коли його передають до виконавчої служби для примусового виконання. У результаті кошти і майно людини може бути накладено арешт. Тим, хто виявив у реєстрі помилкові дані щодо свого штрафу, радять звернутися до державного виконавця, який супроводжує справу.