Станіславу Шпіню з Херсона, який працював начальником юрвідділу в захопленому порту, суд дав умовний вирок за колабораціонізм

1 месяц назад 0

43-річний Станіслав Шпінь визнаний винним у колабораційній діяльності. Чоловік очолив юридичний відділ незаконно створеного «Херсонского морского торгового порта» і допомагав окупантам проводити інвентаризацію вкраденого майна. Він уклав угоду про визнання винуватості, тож суд дав йому п’ять років позбавлення волі зі звільненням від відбування покарання з іспитовим строком у три роки.

Про це з посиланням на  Херсонського міського суду від 7 жовтня повідомляє .

Суд встановив, що мешканець Херсона  Шпінь Станіслав Олегович влітку 2022 року добровільно очолив юридичний відділ незаконно створеного окупантами підприємства «Херсонский морской торговый порт». 

На цій посаді він проводив правову експертизу проєктів наказів, інструкцій, положень, договорів, які розроблялися заступником директора та іншими працівниками незаконного підприємства. 

Зокрема, Станіслав Шпінь підписав акт інвентаризації, погодив проєкти договорів про управління майном задля їхньої подальшої передачі до окупаційного фонду майна Херсонщини. Він брав участь у незаконній передачі нібито безхазяйного майна ТОВ «Алькон-Агро», ПрАТ «Дніпровський термінал», ТОВ «Тукуруй», ТОВ «Південно-Українська морська компанія», ТОВ «Еліта Дніпра», причалів портових операторів і допомагав реєструвати крадені плавзасоби у російській юрисдикції. 

2 жовтня 2024 року обвинувачений Шпінь за участі свого захисника та прокурором уклав угоду про визнання своєї винуватості. Відповідно до цієї угоди та сприяння розкриттю кримінального правопорушення Станіслав Шпінь отримав умовний термін покарання.

Суд визнав його винним у колабораційній діяльності за ч. 5 ст. 111-1 КК України. Вирок – п’ять років позбавлення волі без позбавлення права обіймати певні посади та без конфіскації майна. Станіслава Шпіня звільнили від відбування покарання з іспитовим строком у три роки.

Станіслава Шпіня мають звільнити з-під варти, де він перебував з серпня 2024 року. З нього також стягнуть майже 12 тисяч гривень за проведення судової почеркознавчої експертизи. 

Вирок суду ще не набрав законної сили.