Технічний стан таксі: яким має бути авто, що виходить на маршрут?

9 часов назад 0

Проходження обов’язкового технічного контролю (ОТК) для автомобілів, зокрема і тих, що займаються пасажирськими перевезеннями, регламентоване постановою Кабміну від 2012 року з доповненнями. І, крім того, що подібний огляд є законодавчою вимогою, це ще й гарантія безпеки на дорозі, безпосередньо водія та інших учасників руху. Наприклад, цьогоріч на Київщині через несправні гальма в авто сталася аварія, в якій постраждали три людини.

Техогляд водії легкових автомобілів, що використовують їх для перевезення пасажирів, мають проходити кожні 2 роки у відповідних установах. Головний сервісний центр МВС створив мапу суб’єктів ОТК по всій Україні.

Під час техогляду обов’язково перевіряють: системи гальмового і рульового керування, зовнішні світлові прилади, шини та колеса, світлопропускання стекол, а за наявності й газобалонне обладнання тощо.

“Перш ніж почати співпрацю з водієм, ми в OnTaxi додатково проводимо власний відеоогляд автівки, а потім повторюємо його двічі на рік. До повномасштабної війни робили це офлайн, після, з метою безпеки, перейшли на онлайн-формат. Водій знімає відео свого авто по колу та в салоні і скидає регіональному менеджеру на перевірку. Ми звертаємо увагу на стан гуми, щоб вона не була зношеною чи пошкодженою, стекла, наявність ременів безпеки, особливо на задніх сидіннях, де буває їх зрізають, або вони не функціонують. Також дивимось, щоб не було іржі на кузові, яка робить корпус авто слабшим”, – пояснює керівник розвитку бізнесу OnTaxi Владислав Наливка.

Потреба у безпеці є базовою для людини. Усі сервіси викликів авто мають дбати про її забезпечення для пасажирів та не співпрацювати з водіями, які нехтують цим, наголошує Владислав.

Лише минулого року з січня по серпень в Україні зафіксували 16 621 ДТП з постраждалими. Це на 11% більше, ніж за той самий період 2023-го. Під час цих аварій загинуло майже 2 тисячі осіб.