Творча молодь Херсону вийшла в фінал проєкту «Митець і Місто», де змагатиметься за $1000 для втілення своїх ідей
4 года назад 0
Понад 150 молодих митців та миткінь віком від 16 до 22 років з чотирьох міст України — Запоріжжя, Кривий Ріг, Маріуполь, Херсон — протягом січня навчались у найкращих експертів України та США в сфері культури. Дізнавались, де черпати натхнення, як адмініструвати проєкти і де брати на них фінансування, як втілити віртуальну реальність у життя та за її допомогою вирішувати соціальні проблеми, ознайомилися з найкращими зразками культури світу та України. Під кураторством команди проєкту “Митець і місто” — громадської організації “Культрпожектор”- нанесли на гугл-мапу місця, які варті уваги мистян і мандрівників і розробили власні ідеї для їх популяризації.
Вже під час форумів виникли 53 ідеї для мистецького розвитку міст, 15 з яких дійшли до фінального пітчінгу — тобто розроблені від ідеї до покрокового втілення. І вісім переможців 6-7 березня будуть змагатися на фінальному форум-батлі за 1000 доларів США та ще цілу низку нагород.
Обираючи фіналістів/-ок, конкурсна комісія оцінювала:
— конкретність та деталізованість ідеї;
— вимірюваність (в часі, ресурсів, залучення людей, результатів);
— досяжність та реалістичність;
— актуальність для міста.
Тож, переможцями пітчінгу стали:
У Крив ому Р ог у — проєкт “Гра в місто”. Команда: Дарина Тріфонова, Олександр Петришин, Олександр Богун. Ідея проєкту — в інтерактивному форматі залучити мешканців та гостей міста до пізнання культурної, історичної та архітектурної граней Кривого Рогу для розвитку місцевого туризму.
А команда проєкту “Буккроссінг” — Кузнєцова Даніела, Кузнєцова Світлана, Блюдо-Давидов Микита – мають мету встановити ковану шафу зі скульптурою сови в центрі міста длярозвитку буккроссінгу і як орієнтиру місця проведення культурних заходів.
У Херсон і п роєкт" Обережно, зелена зона" Лідії Білецької передбачає нанесення на фасад будівлі принту зелені з метою привернення уваги до незадовільного стану архітектури у місті.
Арсеній Шандрополь в проєкті "Станція 42" планує створити творче об'єднання та бренд для локальних творців культурного продукту.
Ідея проекту «Ширше» Маргарити Закревської полягає у створенні першого в Запоріжжі AR-об‘єкту і додатку, що слугуватиме онлайн-гідом по місту і тим самим буде приваблювати туристів і робити знайомство з мистецтвом і діячами мистецтва ще простішим.
Команда проєкту "Відкрита галерея" — Андрій Христич, Марія Вишедська, Маргарита Закревська, Данило Косодій, Оксана Ляшенко, ІринаРогова – планує організувати виставку художників у Запорізькому обласному центрі молоді з подальшим розміщенням тимчасових "екомуралів" з найкращими роботами на будинках міста.
У Маріупол і проєкт «Я пишаюсь» Александри Кравченко передбачає створення граффіті, завдяки яким можна буде дізнатися про видатних людей міста.
Команда проєкту "Сліпі плями" — Валерія Павленко, Сергій Лисюра, Кіра Есмонд, Павло Степаненко, Єва Сігачова – планує створення в покинутих спорудах міста поп-арт галерей з роботами талановитих, але поки що невідомих митців та миткинь.
Фінальний форум відбудеться онлайн 6-7 березня. Тож, вболіваймо за своє місто і зміни в ньому!
Проєкт “Митець і місто” реалізується громадською організацією “Культпрожектор” за підтримки Посольства США в Україні.